Taitaa olla suurempi savotta ootettavissa kun levottomuutta ja kaikenlaista vaatimusta jopa alueluovutuksista kuuluu johtajien tahoilta tulevan. Paljon on venäjämielisiä ja jopa kommunisteja hyrynsalmen väestössä entisten maanpettureiden perillisten lisäksi.
Vastaukset 16
- Anonyymi
Kommunistit on kuolleet sukupuuttoon tai ovat jo yli 90 vuotiaita.
Meni kommunistit pois muodista 1991, kun Neuvostoliitto romahti. - Anonyymi
Venäjämieliset kommunistit on nykyään harvinaisempia kuin Lada 1200 nappisilmät. Eniten venäjämielisyyttä löytyy persujen keskuudesta. Samanlaiset arvot ja tärkeintä vain oma etu eli halapa pensa.
- Anonyymi
Kommunismi tulee ja kommunismi tappaa väärämieliset USAn hännystelijät.
- Anonyymi
Se on Pekankylälle tehtävä ensimmäinen murros ja sivusta varmistettava Keskisen tien kautta sekä linnottaa Moisiovaaran koulu huolto- ja komentokeskukseksi.
Itäisen alueen tienpidosta vastaava urakoitsija panostaa valmiiksi alueensa sillat. Tapaninkylä valmiiksi toisen rintaman avaamista varten, eli jos naapuri alkaa edetä Kostamustiellä, niin sieltä sivustaisku.- Anonyymi
Sielläkin kelekkareitit totella huonossa kunnossa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sielläkin kelekkareitit totella huonossa kunnossa!
Riittää kun laittaa liikenteenohjaukset kohti Kajaania ja Oulua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Riittää kun laittaa liikenteenohjaukset kohti Kajaania ja Oulua.
Ei pie toimie niinku juntusrantalaiset 1939.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei pie toimie niinku juntusrantalaiset 1939.
Pitikö ne kelkkareitit kunnossa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitikö ne kelkkareitit kunnossa?
Voitonparaatiin menijät eivät jouda leikkimään pöristimillä syrjäkylillä.
- Anonyymi
Eikö olisi jo aika jakaa niitä torrakoita ja panoksia ja panssarikauhuja, niin saahaan harjotella. Ei tule sitten niin hoppu kuin jos jätettäs viimetippaan.
- Anonyymi
Multimäen takana on hyvä harjoitella jopa kovapanosammuntoja. Sinne vain suojeluskuntalaiset.
- Anonyymi
Sumilla jo odotellaan valmiina rajalla riemusaattuessa punaliput heiluen😂🤭
- Anonyymi
Sinikeltaiset liput liehuen ja halpa pensa mielessä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinikeltaiset liput liehuen ja halpa pensa mielessä.
Ukrainan vaiko ruotsin liput kyseessä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ukrainan vaiko ruotsin liput kyseessä?
Kohan eivät ole Anteron ystäviä...
- Anonyymi
Ei huolta; ruåtsalaiset kyllä puolustaa meitä viimeiseen suomalaiseen saakka
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591320
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust571228Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1351159- 1011044
Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,71040- 58979
Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista32848Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.6843Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it197720- 71689