Hubi2:lla näkyy vain IPTV

Anonyymi-ap

Mikäs juttu tämä nyt on, että kaikki kanavat näkyy vain IPTV:nä? Onko tämä vain minun ongelma vai sama muillakin? Liittyykö jotenkin tuohon pari päivää sitten tulleeseen päivitykseen? Ainakin sopivasti sen jälkeen huomasin ettei mikään kanava enää tule "HD-teräväpiirtolähetyksenä" vaikka se onkin "Kanavanhallinta" asetuksista valittuna. Kanavakohtaisissa asetuksissa ei hubi anna mitään muuta valita kuin IPTV. Oulun kaapeliverkossa ollaan ja antennikaapeli on kyllä edelleen kiinni.

3

599

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Palveluntarjoajasi tarjosi sinulle luultavasti huonolaatuisen tilauksen.

    • Anonyymi

      Tuo oli joku väliaikainen ongelma, nyt näkyy taas kaapelistakin. En oikeastaan tiedä kauanko tuota iptv aikaa kesti kun vetäisin kaapelin suoraan telkkariin ja unohdin koko jutun.

      Nyt taas hubin päivityksen jälkeen osui silmään uuden näköinen DVB valinta, niin kokeilin että näkyykö nyt, ja näkyyhän se, piti kyllä tehdä kanavahaku uusiksi.

    • Anonyymi

      Kokeilin https://iptvfi.fi ja sieltä löytyy kaikki premium-kanavat (MTV Katsomo ja RUUTU+...)

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      70
      2447
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1425
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      80
      1283
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1182
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      885
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      880
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      763
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      98
      736
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      28
      722
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      686
    Aihe