Koko järkyttävä episodi on luettavissa valtuuston esityslistasta. Ajojahti on niin ilmeinen, ettei tyhmäkään valtuutettu voi olla sitä näkemättä. Kaupunginjohtaja on häirintäilmoitusten ja koko ajojahdin pääpiruna itse valmistellut ja esitellyt asian. Edes normaalit jääviyssäännöt eivät merkitse tässä asiassa mitään.
https://kristiinankaupunki.tweb.fi/ktwebscr/epj_asil_tweb.htm?bid=4658
Kristiinankaupungin ajojahti
6
1680
Vastaukset
- Anonyymi
Vasabladet Lokalt 16.1.2025
Stadsdirektören föreslår: Bildningsdirektören i Kristinestad sägs upp.
Kaupunginjohtaja ehdottaa: Kristiinankaupungin opetusjohtaja irtisanotaan.
Vasabladet Lokalt 17.1.2025
De har haft samarbetsproblem en längre tid.
Heillä on ollut yhteistyöongelmia pitkään. - Anonyymi
Ihan oksettavaa meininkiä. Ja koko valtuuston poppoo muka samaa mieltä. Eihän tuolla kukaan uskalla sanoa omaa mielipidettään ettei rouva Seg.. nosta laaserikatsettaan niihin jotka sanovat vastaan.
- Anonyymi
Työterveyslaitos kuvaa johtamista seuraavalla tavalla: “Hyvä johtaminen on arkisia tekoja ja tietoinen valinta. Parhaimmillaan se on palvelevaa johtamista, josta tulee työpaikan yhteinen kulttuuri ja tapa toimia yhdessä; toinen toisiaan kannustaen ja tukien. Kaikkia johtamisessa tarvittavia taitoja on mahdollista kehittää, eikä täydellisyyttä tarvitse tavoitella. Esihenkilön riittävän hyvä toiminta voi edistää merkittävästi työntekijöiden hyvinvointia, työn imua, työhön sitoutumista ja työn tuottavuutta.”
- Anonyymi
Eräässä johtamiskoulutuksessa tunsin kaikkien johtajuusominaisuuksieni katoavan. Kurssi oli täynnä itseään fiksuina pitäviä, kokeneita henkilöitä, jotka eivät mitenkään peitelleet ylivertaisuuttaan. Kului puoli vuotta ennen kuin tajusin, että itseään täynnä olevat kovanaamat eivät ole välttämättä parhaita johtajia, esihenkilöitä, pikkupomoja.
Ideanahan johtamisessa ei ole korostaa omaa erinomaisuuttaan vaan saada muut tuntemaan itsensä fiksuiksi.
- Anonyymi
Tulee osumaan omaan nilkkaan
- Anonyymi
Näitä kirjoituksia lukiessani tulee väkisin mieleen ,mitkä mahdollisuudet kyseisillä henkilöillä ,jotka johtaa näitä farsseja on vanheta tällä Kristiinankupungissa ,
Epärehellisyys syö sisältäpäin ,sen mitä taaksensa jättää sen edestäpäin löytää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad1011795- 591180
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4561146- 1701053
- 58831
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132827Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä49766- 84763
- 51718
- 57681