Lakkaiais juhlassa jossa jaetaan todistukset ja niin edelleen minua on kiusattu. Valmistuin vaasan lyseon lukiosta 2000-luvulla. Kun kävelimme jonossa paikoille istumaan, joku tyttö joka oli naisen kanssa siellä solvasi minua homovastaisella nimellä.
Kun olimme saaneet todistukset eräs nainen joka valmistui samasta koulusta kysyi toiselta "miks tuo (homovastainen sana) pitää todistusta väärinpäin" (niin ettei arvosanat näkyneet). Toinen nainen vastasi että koska sai niin huonoja arvosanoja.
Eräs mieskiusaaja koulusta sanoi "nyt on hyvä kun pääsee eroon tuosta (homovastainen sana)".
Eräs mies joka valmistui samasta koulusta sanoi pilkaten minuun katsoen "nytkö me ollaan aikuisia."
Ulkona kun kävelin vanhempien kanssa, eräs nainen joka valmistui samasta koulusta seurasi meitä ja sanoi "tuon (homovastainen sana) vanhemmat on outoja".
Edes lakkiaisissa ei saanut olla rauhassa. Nekin piti pilata minulle.
Lakkiaiset
Anonyymi-ap
0
214
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1117255Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista625199- 954864
- 524015
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee493966- 2203854
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san283558- 413183
- 522799
- 412367