Ensi kesänä suunnitteilla matka Riikaan omalla autolla. Ei olla aikaisemmin käytykkään. Mikä taho luotettavin hotelli yön varaamiseen? Vai kannattaako varata suoraan hotellin nettisivuilta? Vai käyttää näitä trivago, ebookers yms?
Riika hotellit
5
338
Vastaukset
- Anonyymi
Olen aina varannut booking.com sivustolta. Kun tekee jatkuvasti varauksia niin saa alennuksia.
- Anonyymi
Kannattaa käydä Jurmalassa, hieno kaupunki ja hiekkarantaa kilometreittäin. Riian keskustassa suosittelen käymään mm. mustapäiden talossa sekä tekemään vesibussiretken pienellä Daugavajoen sivulenkillä.
- Anonyymi
Riikaan matkustus
Helpoin tapa on lentää Air Baltic illat suoraan Riikaan... Tulee halvemmaksi
Riikan autoliikenne massiivista, Helsinki on easy cake verrattuna Riikaan.... Vain viikonloppuna rauhallisempaa.
Suosittelen automatkailijoille Majoittumista Siguldaan josta hyvät bussi ja junayhteydet Riikaan. Alueella paljon majoituspaikkoja.
Riikassa suosittelen Hotel Islandea keskellä Väinäjokea. Lukittu parkkialue. Koodit respasta.
Yleensä ottaen automatkailijalle parasta aluetta pohjoinen Liivinmaa eli Vidzemen ja Latvian länsirannikko. VENTSPILS JA Liepajan.- Anonyymi
Lukekaa hotellien arvostelut varaus sivuilta ja matkailusivustoilta.
- Anonyymi
Vertaile hintoja eri hakukoneissa... Booking com, Trivago ja Expedia.
Voit kysyä myös emaililla tarjousta huoneesta suoraan hotellista, yksilöi huoneen tiedot ja varausaika
https://um.fi/matkustustiedote/-/c/LV
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622592Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999889Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567765Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va1026529SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936257Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675861Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615350Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515253HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1344915Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084592