Ensi kesänä suunnitteilla matka Riikaan omalla autolla. Ei olla aikaisemmin käytykkään. Mikä taho luotettavin hotelli yön varaamiseen? Vai kannattaako varata suoraan hotellin nettisivuilta? Vai käyttää näitä trivago, ebookers yms?
Riika hotellit
8
709
Vastaukset
- Anonyymi
Olen aina varannut booking.com sivustolta. Kun tekee jatkuvasti varauksia niin saa alennuksia.
- Anonyymi
Kannattaa käydä Jurmalassa, hieno kaupunki ja hiekkarantaa kilometreittäin. Riian keskustassa suosittelen käymään mm. mustapäiden talossa sekä tekemään vesibussiretken pienellä Daugavajoen sivulenkillä.
- Anonyymi00006
Jurmala on Iso 32 km pitkä venäläisten täyttämä hiekkaranta!
Lapsiperheille sopivat kohteen Sigulda 60 km koilliseen ja Ventspils 100 km länteen rannikolle
- Anonyymi
Riikaan matkustus
Helpoin tapa on lentää Air Baltic illat suoraan Riikaan... Tulee halvemmaksi
Riikan autoliikenne massiivista, Helsinki on easy cake verrattuna Riikaan.... Vain viikonloppuna rauhallisempaa.
Suosittelen automatkailijoille Majoittumista Siguldaan josta hyvät bussi ja junayhteydet Riikaan. Alueella paljon majoituspaikkoja.
Riikassa suosittelen Hotel Islandea keskellä Väinäjokea. Lukittu parkkialue. Koodit respasta.
Yleensä ottaen automatkailijalle parasta aluetta pohjoinen Liivinmaa eli Vidzemen ja Latvian länsirannikko. VENTSPILS JA Liepajan.- Anonyymi
Lukekaa hotellien arvostelut varaus sivuilta ja matkailusivustoilta.
- Anonyymi
Vertaile hintoja eri hakukoneissa... Booking com, Trivago ja Expedia.
Voit kysyä myös emaililla tarjousta huoneesta suoraan hotellista, yksilöi huoneen tiedot ja varausaika
https://um.fi/matkustustiedote/-/c/LV - Anonyymi00007
Island Hotel keskellä Väinäjokea on hyvä hotelli
Varaudu kovaan liikenteeseen- Anonyymi00008
Pääseekö sinne muuten kuin uimalla?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1621394
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä40985Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38715- 14630
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28622- 36616
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20592Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17553