Nyt sitten ei enää kiinteistöverot riitä Vaasan kaupunkille.
Huulevesimaksut ovat tulleet ja jääneet kiinteistöjen maksettavaksi,50-100- euroon
asunto. Nyt sitten on tulossa Kiinteistölle tulevan lumimäärän poistomaksut,näitä kun ei saa enää siirellä "Katujenvarsille".Tällä toimenpiteellä kuulemma annetaan
kilpailuttaville tienhoidolle lisä euroja.Kiinteistön omistajat joutuvat jatkossa kustantamaan kiinteistöllä olevat lumensa omakustannus hintaan.
Äänestä alue ja Kunnallisvaaleissa oikein. Nämä lumipaljanteet jotka nämä tienhoitajat lykkäävät porttikonkeihin,kannattaa tulevaisuudessa,siirtää ilman eläkeläisten palveluja. Poliisiasia.
Huulevesi /Lumimaksut.
12
282
Vastaukset
- Anonyymi
Jos noita autoja joudutaan tulevaisuudessa kaivaa katujen varsilta lumien alta.niistä voidaan laskuttaa perintätoimistijen kautta hakea silltä jonka tienhoidolle kiinteistö kuuluu. Neroja päätäjiä siellä Vaasan valtuustossa.Kilpailuttaminen kihtyy,lumen ajosta.!Joko Stormossen on lumenkaatopaikan luonut.
- Anonyymi
Piiloverotusta kai.
- Anonyymi
Joten, kannattaa ostaa/ hankkia niin iso tontti, että talvella saa lumena sinne
Eikä katujen varsille tai naapurin tienpäähän huonompi idea kaupungin tontille : DDDD- Anonyymi
Ei mikään ihme että vuokrat nousee kerrostaloissa. Putini.!
Kusivirroille vero,katujen varsilla,Karjalasta kajahtaa.
Kyllä nämä liika lumet kannattaa kaupatta KAUPUNKIN hIIHTOSEURALLE VARASTOITAVAKSI seuraavaa talvea varten. Ovat täällä taajamien ulkopuolella puhtaampia.
- Anonyymi
Miksi näitä Huulevesi ja Lumi maksuja oikein vaaditaan maksettavaksi?
Mikä puolue näitä vaatii,tähän pivään asti nämä on maksettu veroeuroista,
Yksityiselle yrittäjälle.Tässä näyttää muuttuvan:Verottajan maksukyky on heikko,jolloin maksajaksi valikoituu Omistustontien omistajat, onko näin!?
Alue ja Kunallisvaalit ovat tulossa .Äänestä oikein. - Anonyymi
Veisivät autonsa parkkihalleihin.
Teatteriparkki ja toriparkkiin, toinen halvempi toinen vain rikkaille ja ökyille.- Anonyymi
Aivan sama.
- Anonyymi
Häpyhuulevesi käyttökieltoon oitis.
- Anonyymi
RÄNTÄVESIMAKSU tulee seuraavaksi.!Vai pitääkö näkin kerätä tonteille.?
- Anonyymi
Joo, ei haittaa.
- Anonyymi
Mullolassa tuulee
- Anonyymi
Heikoa on....
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.1503805Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,863229SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.852644Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.72426Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2472373Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a392226Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv841833- 42979
- 95958
- 53849