...poistaa? Siis että kaikki tiedostot katoaa. En ole vielä sitä asentanut ja mietin jo poistoa...tuntuu että aika harvalla on sp2 onnistunut.
Onko sp2 helppo...
ei tietoa
14606
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
...tietoa tuosta onnistumattomuudesta? Juttuhan on nimittäin niin, että harva täällä onnistumisiaan suitsuttaa, useimmat epäonnistumisiaan...
-T
minulla kertalaakista, eikä mitään ongelmia ole ollut, niinkuin tumppu1st tuossa kertoi harvemmin täällä kerrotaan onnistumisista. :)
Onnistuin itsekkin poistaan sen ongelmitta...Asennus tuotti ainoastaan ongelmia.Kone ei käynnistynyt enään.. Mutta onneks lähti vikasietotilassa pois!!
Tuota juuri mietinkin...Koneella on joskus ollut ladattuna sp2 ja asennuksen yritys... Kone ei tahdo millään käynnistyä kuin vikasietotilassa. Oiskohan jotakin sp2:n jäänteitä jotka haittaa... Kuinka saisin ne kaikki poistetuksi?
että sp 2:n asennus onnistui ja se on toiminut moitteettomasti asennuksen jälkeenkin, ei mitään ongelmia ole ollut. Eikä ole tarvetta poistaa.
vielä minun "sp1 ja sp2-en ymmärrä konettani" -jutun..
>tuntuu että aika harvalla on sp2 onnistunut.<
-Kaikillahan se on jo asennettuna ja onnistuu ongelmitta kaikkiin laillisiin käytiksiin.
Ei ole kaikilla asennettuna. Eikä asennuskaan tapahdu aina ongelmitta.
http://keskustelu.suomi24.fi/servlets/search?start=0&q=sp2 ongelma
Onnistuuhan se ongelmitta kaikissa koneissa joissa on aito ja alkuperäinen XP käyttis, ns.merkkikoneissa oli ongelmia (merkkikoneiden valmistajat on muunnelleet itse käyttistä ja tumpeloineet siinä hommassa, merkkikoneiden mukana tuleekin vain merkkikoneen valmistajan muuntelema Recovery-niminen asennusromppu eikä tule edes alkuperäistä windows XP:n asennusromppua)
merkkikoneiden valmistajan sivustoilla on ohjeet miten niihin merkkikoneisiin saa sp2-päivityksen asennettua.
< -Kaikillahan se on jo asennettuna ja onnistuu ongelmitta kaikkiin laillisiin käytiksiin.>
Pitääkö nyt sitten asian laita tulkita siten, että nuo merkkikoneiden XP:eet ovatkin jollain tavoin laittomia.
>Pitääkö nyt sitten asian laita tulkita siten, että nuo merkkikoneiden XP:eet ovatkin jollain tavoin laittomia.<
-Eivät tietenkään ole laittomia, ovat täysin laillisia ja merkkikoneiden valmistajat saa täysin laillisesti ostamansa lisenssin mukaisesti muunnella xp käyttistä ymppäämällä siihen itse käyttöjärjestelmään esim. omia ajureitaan ym. niihin ei saa mikrosoftilta mitään tukeakaan vaan kaikki tukiasiatkin kuuluu merkkikoneen myyjälle-valmistajalle merkkikoneiden asennusrompun nimikin on Recovery joten sen erottaa jo nimestä verrattuna ns.aitoihin microsoftin XP käyttiksiin.
valmiiksi asennettu win.xp hp:n koneelle ja olen asentanut tähän sp2:n se asentui ongelmitta ja käyttö on asentamisen jälkeen ollut ihan ok
Kerroin vain siksi tämän että ei tuon sp2:n
asentaminen enempää lisäisi pelkoja sitä harkitseville.
Niin ja en ole mikään tietokone nero, vaan 50 vuotias aloittelijatar. :)
Ei sen sp2-päivityksen asentamisessa merkkikoneisiinkaan enää nykyisin ole ongelmia.
Kaikkien kannattaa asentaa SP2-päivitys se parantaa koneen monia toimintoja ja etenkin turvallisuutta oikein huomattavasti.
Joo, sen vain halusin tietää, että onko sp2:n poisto vain ohjauspaneelista vai poistetaanko muualtakin.
Aion sen asentaa kunhan saan asennusrompun. Jospa sen jälkeen kone käynnistyisi ongelmitta...
Taitaisi olla viisasta laittaa kaikki uusiksi.