Katso kauas, opi laajasti

Anonyymi-ap

Tämä slogan sopii kuin nenä päähän kun ajattelee miten matkailukin avartaa vaikkapa Kauko-idään tehty sellainen.

Paljon porua ja kritiikkiä näytti tämän Arton, Juhanan ja Antin rekrytointimatka aiheuttaneet.

Oletteko koskaan nähneet Anttia silmälasit päässä missään kuvassa tai autonratissa. Niin! Ei heti muistu mieleen..Sehän kertoo jo kuinka mies on jo kaukaa viisas ja osaa hahmottaa pitkälle tulevaisuuteen miten käy Sotkamonkin työmarkkinoiden. Tekijät on vain saatava eihän työ lopu jatkossakaan.

Päänavaus kun on saatu aikaan niin seuraavillekin risukonsahaajille reitti on jo viitoitettu. Tervetuloa Sotkamoon, tääĺlä on hyvä elää ja asua..

9

419

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      🤦‍♀️

    • Anonyymi

      Tämä ylistys eiku jatkuu......voi..voi..

      • Anonyymi

        Onneksi ne tulijat eivät lue tätä palstaa. Eivät tulisi Sotkamoon luettuaan mehevimmät kirjoitukset hutsuista ym.


    • Anonyymi

      Voisko nämä sepitykset jo lopettaa🤣🤣

      • Anonyymi

        Ei vielä, ei ole mainittu Tipaksen kommunisteja liikennelupineen, vai Suonenvaarallako vai Suojärventiellä he asuvat?


    • Anonyymi

      Missä se oli se potkuri hävinnyt.

    • Anonyymi

      Ei saanu Antti mainostaan hiihtäjä Kertun haalariin, toisen sotkamolaisen yrityksen merkki näkyy olevan.

      • Anonyymi

        Siinäpä se toinen ketku, mikä keplotteli apurahat köyhempien hiihtäjien nokan edestä.


    • Anonyymi

      Mutta ollaanko koskaan nähty silmälaseja tämän sotkamon vapahtajan päässä?🤣🤣

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      55
      11569
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      95
      8769
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      9
      4202
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      20
      3921
    5. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      4
      3809
    6. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3616
    7. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      89
      3550
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      13
      3409
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      34
      3202
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      45
      2365
    Aihe