Nyt kun pkseudulla luonnonlumet on poissa ja jäätiköt sulaneet, niin ketään ei ole tamppaamassa latupohjia. Itse kävelin jo kolmasti Pasila-Paloheinä eikä oikein ketään liikkeellä.
Tuottaako sohvaperunalle niin suuren tyydytyksen sinä vähänä aikana kun ladut on, että niitä pääsee tuhoamaan. Ja nyt ei pääse itkemäänkään, kun ladut estävät kävelyä.
Missä laduillakävelijät
6
301
Vastaukset
- Anonyymi
Ei sohvis luontoon uskaltaudu, siellä voi tulla orava tai kettu vastaan. Metsähiirestä puhumattakaan.
- Anonyymi
Laturedeistä tuli tosijjaan ladu dettejä kun kevät tuli ja lumet suli. Hiihtäjien kannattaisi keskittyä ympäri hiihtoon pelloilla muuten voi hyvin ensin kutsua laturetti ja sitten lasaretti kuten ryhmässä kirjoitettiin. Vie aikaa että, ehtivät karhentamaan jäätyneet ulkoilureitit käveltävään kuntoon tällä hetkellä ne on jäässä vaarallisen liukkaita eikä niitä oikein kukaan pysty käyttämään.
- Anonyymi
Nastalenkkarilla hyviä juoksuun. Helmikuisena yönä Keskuspuiston luonto pöllöineen tarjoaa upean luontokokemuksen.
- Anonyymi
Sauvat käteen ja piikit esille. Hyvä siellä on nauttia talvipäivästä.
- Anonyymi
Harmi, jäänyt kävely, kun ei ole latuja tärveltävänä. Onneksi tvstä tulee sohvaperunaa.
- Anonyymi
Tuo väli on nyt täysin vapaa jäästä eli koko kansa, nyt hiihtämään. Se on suomalaisten atomipommi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san3153714Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell322048Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.451664- 981656
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1041374- 1451215
- 821113
Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1021113Ootko A-nainen vielä vihainen?
Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja100918Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.68836