Uusi kehitysvamma laki

Anonyymi-ap

Se miksi pitää saada uusi kehitysvamma laki johtuu siitä, kun yli puolet joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma on saanut väärin Lievän älyllisen kehitysvamman ne joilla on väärin laitettu Lievä älyllinen kehitysvamma niillä on selvittämättä Adhd, Autismi tai Fasd kun kukaan Kehitysvamma psykiatri lääkäri ei suostu myöntää että yli puolet joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma on saanut väärin Lievän älyllisen kehitysvamman

Mutta kehitysvamma puolella työssä olevat ohjaajat huomaa, että älyllinen kehitysvammaisuus on silloin väärin laitettu jos on vahva oman oikeudentaju.

Ja joillakin vaikea Adhd,vaikea Autismi tai Fasd diagnoosi on vaikea erottaa älyllinen kehitysvammaisuus jutusta, mutta sen näkee heti jos asiakas ei toimi ohjatusti ne joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma väärin niillä kehitysvamma ihmisillä on vahva oman oikeuden taju ja niillä kehitysvamma ihmisillä ei toimi yli päänsä kehitysvamma laki jos on vahva oikeudentaju kehitysvamma ihmisenä.

Kun taas ne joilla on selkeä Lievä älyllinen kehitysvamma niillä ei ole oman oikeuden tajua ja niillä hoitaa vanhemmat tai joku ammatti edunvalvonta työntekijät heidän pankkitilejä ne joilla on Lievä älyllinen oikein laitettu ne ei osaa edes kertolaskuja.

Kun taas ne joilla on väärin laitettu Lievä älyllinen kehitysvamma niillä ei ole hoida vanhemmat pankkitilejä eikä niillä ole koskaan ollut edunvalvonta juttua kun niillä on matematiikassa vahvuus yleensä joilla on väärin laitettu Lievä älyllinen kehitysvamma.


Tällä hetkellä kehitysvamma puolella työssä olevat ohjaajat sanoo yli puolet joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma on saanut väärin kehitysvamman tai liitännäisiä diagnooseja on saanut yli puolet kehitysvamma ihmisenä väärin.

Josta syystä tuo Kehitysvammaisten kohdalla pitää saada uusi vammaispalvelu laki.

T. Henna Maria Koskela Espoosta

0

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

        Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
        Maailman menoa
        83
        7101
      2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

        Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
        Maailman menoa
        26
        7053
      3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

        Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
        Maailman menoa
        109
        6168
      4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

        Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
        Maailman menoa
        45
        5404
      5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

        Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
        Maailman menoa
        84
        5238
      6. Demarikultin uhri kertoo

        Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
        Maailman menoa
        63
        5205
      7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

        Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
        Maailman menoa
        40
        5108
      8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

        Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
        Maailman menoa
        27
        4585
      9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

        "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
        Maailman menoa
        16
        3467
      10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

        vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
        Maailman menoa
        300
        3380
      Aihe