Uskomatonta toimintaa Soitelta! Uskomattoman huono työnantaja, joka potkii oikeasti työtä tekevät hoitajat, sihteerit jopa lääkärit pois ja nostaa samalla johdon palkkoja! Ei mitään moraalia näillä johdossa olevilla, rahankiilto silmissä mennään, mistään säälittävästä moraalista ei tietoakaan. Itse kun olen ihminen, joka haluaa auttaa ihmisiä elämässään. Nää on ihan toista sakkia. Nukutteko yönne hyvin näiden päätösten kanssa, kysyn vaan??
Soite johtaja keskiössä
Anonyymi-ap
36993
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Ei saa arvostella soitea tai sen johtamista. Soite on pyhä.
Vaikka housuihin paskottais ja ympäriinsä nussittais, oksenneltais ja paskottais sosiaalitiloissa niin kaikki ois ihan kuuskauttaviis. Paremmaks ei vois muuttua.
Ei tietenkään omalla nimellä saa arvostella, potkut tulee alta aikayksikön. Ollaan hipi hiljaa ja tekemättä mitään, niin saamme pitää työpaikkamme.
Terveisin työvietoksuja
200 työvuotta poistetaan.
Mitä se on suomeks?
Miksei ole poistettu aiemmin kaikkia työkyvyttömiä, jotka nyt on lähdössä??
Ja luuletteko tosiaan, että nämä pellet lähtee, kun niitä on vuosikymmeniä esimiesten toimesta paapottu ja säilötty??
200 henkilöä.
200 henkilöä on vuoden pois tai 100 henkilöö 2 vuotta pois tai jotain sinne päin.
Näyttää tarkoittavan sitä että 120 sellaista joiden työkyky ja -kunto ei ole riittävä poistetaan. Yllättäen tällaiseen työkunnon arviointiin löytyykin osaamista ilman avoa.
Pitääköhän nämä sisällään ne, joilla on vaikeuksia pysyä tuolilla istumassa ja housut ei pysy jalassa??
Toivon, että nämä viimeistään nyt potkitaan pois
Pikkupomot ja 20% palkanalennus isopomoille.Antakaa hoitohenkilökunna n tehdä töitä
Rekryynhän voidaan sijoittaa ylimääräiset esimiehet. Siellä hommaavat lisää kaltaisiaan purkkapalloja ja päihdeperheiden lapsia "töihin".
Pitäisköhän perheenyhdistämiset soitessa lopettaa??
Onko hyviä kokemuksia? Rationaalista johtamista, käypä hoito-ohjeiden mukaista hoitoon ohjausta ja hoitoa??
Kaikille varmaan sopii, että otin äidin mukaan töihin?
Puolet kansasta ajattelee, että aikuiset lapset voisivat kantaa aiempaa suuremman roolin vanhempiensa hoivasta. Ovatko he miettineet, että se muuttaisi työelämän täysin, kysyy erikoistoimittaja Heidi Hagelin.
Tästäkin on jo hyviä kokemuksia Soitesta!! Kaikki työntekijät vaan roudaa kotoaan kaikki puolikuntoiset jonkun kollegan työpareiksi ja lisäkäsiksi sinne työvuoroihin.. äkkiä ratkeaa päihdeongelmat ja monisairaudet, kun oikein koko työyhteisön voimin niitä ratkotaan. ❤️
Jospa hoidettais vain lakisääteiset ja työhön tehtävät ja kaikki sooloilu ja alkossa käynnit hoituis vapailla??
No osa esimiehistä pyörii niin omien vanhempiensa mokien ja ongelmien ympärillä, ettei lähiesimiestyöstä eikä hoitotyöstäkään tule mitään.
Muistakaa mennä nyt oman mukavuusalueen ulkopuolelle kaikki Soitessa!!
Etenkin esimiehet jota tätä hoette!!
Mitään kylmää kyytiä ole. Jollain intyiläpällä tai rankemmalla huumorilla vaan läpi. Oisko kenenkään kaluista mitään kerrottavaa?
Pelastuslaitos purki Pohteen paloasemalla työskennelleen virkasuhteen — Poliisi aloitti tapaukseen liittyneen lääkevarkauden rikostutkinnan Pohteen eteläosissa
Pohteen eteläosa?? Kalajoki??
Onko joku joka keikkailee Soitessakin??
Mitenhän pohde selviää tästä häpeästä??
Montako kunniamainintaa ja jekkua pitää järjestää?
Poistetaanko nämäkin viestit kohta??
Ja tulisiko soitessa seurata tuota pohteen päihdeohjelmaa vai omia "kysy siltä mitä sille kuuluu" ja sovittiin että jos pari viikkoa näytellään jotain niin sitten taas ei eroteta juoppoja selvistä".
Kannattais varmaa katsoa karttaa mikä on eteläosa.
Pohde etelä on laaja-alue.
Mitään ei ikinä opita. Samaa sntaa joka 4. Vuosi.
Helikopterijohtamista parhaimmillaan.
Muistatko ketkä ne kaksi lanssityöntekijää oli, kun puhallutettiin työvuorossa niin kännissä molemmat??
Oliko Kalajoen jannut??
Ei näistä huvikseen Keskipohjanmaa kirjoita. Kyllä on jokin yhteys Kokkolaan. Kohta varmaan Soitessa töissä kun herää johtajilla niin sympatiat ja on niin hyvä päihdeohjelma yhtä hyvä kuin hallitusohjelma.
Nyt on esimiesten kyllä pitänyt ajatella outside of the box ja mennä oman mukavuusalueen ulkopuolelle, muuten ei oltaisi tässä pisteessä.
Onko siellä muuten enemmän naisjohtajia cai mutä woketusta ja känselöintiä tämä on, kun ei oo kyllä ennen koettu tarpeelliseksi puuttua??
Aa, eli Reisjärvi eli entisiä Soiten työntekijöitä siellä? No on ainakin vahvat perinteet. Kaikki nyt huuli pyöreänä kun on ihan uudet johtamistavat.
Joo sori mun virhe.
Ajattelin vaan, että käytöksen ja juorujen perusteella ois voinut olla.. nuo riippuvuudethan yleensä vaan vaihtuu ihan näin tieteellisen tiedon perusteella, että peli- ja seksiriippuvuuksista päihteisiin ja miten päin vaan. Etenevä sairaus eikä hoitoa saa.
Antaisivat hoitajien tehdä työnsä.Pomot pois sekoilemasta .
Työtä tekevät hoitajat kunniaan .
Ja keitä ne ovat?
Nimilistoja?
Merkki hihaan, että tiedetään?
Surkea johtaja.Antakaa syöpäosaston henkilökunnan tehdä työtä.Tärkeää .
Pitäisköhän Kepari lakkauttaa, kun se julkaisee tällaisia juttuja??
Luin, että johtaja seksiössä. 😂😂🤣🤣
Oipa hauska ja osuva vitsi taas.
Taas on läpästä suututtu. Ei olis Soitessa kyllä, kun ollaan niinku kotona ja
Poliisien illanviettoon jouduttiin hälyttämään poliisi
Seksuaalirikokset|Miespoliisin epäillään syyllistyneen seksuaaliseen kajoamiseen, jonka kohde oli hänen nuorin alaisensa.
Okei eli se pohteen lääkevarkaus tapahtui Haapajärvellä Ja kyseessä persujen kunnanvaltuutettu. Iltalehti uutisoi..
ONKO SOITESSA OPITTU MITÄÄN???
YHTÄÄN MITÄÄN??
Potkuja odotellessa. Toivotaan parasta ja pelätään pahinta!