Helmikuun Haaste ihan kaikille sysmäläisille.
Emme valita mistään,ruuasta ,ilmasta,tiestä,työkaverista,pomosta ,,hinnoista,kokouksista ym.ym.ym.
Vain positiivista palautetta saa antaa.
Hyvä me.
Haaste Sysmäläisille
15
769
Vastaukset
- Anonyymi
Valittajista varmaankin saa valittaa, sehän on pelkästään positiivista valittamista.
- Anonyymi
Tilastot osoittavat, että positiivista palautetta Sysmään vahvistaa pyrkimyksiä kohti runsain määrin esiintyvää suurpiirteisyyttä sekä rauhattomuutta. Hyvässä hengessä, eteenpäin.
- Anonyymi
Vaikka usein kuuleekin aivan järjettömiä mielipiteitä, on kuitenkin tosiasia, että hyvien tapojen osaaminen kuvaa hyvin toimintamenetelmiä parannettaessa asianosaisiin kohdistuvia ongelmia. Minä kannatan pyrkimystä.
- Anonyymi
Kyllä paikalliset lehdet täytyy isoilla otsikoilla näistä vali vali joukkojen jutuista. Kyllä olisi jännä, jos kaikki työnhakijat tekisivät valituksen näin, jos ei pääse haettuun työhön töihin, niin heti valitus syrjinnästä. Oli se sitten ihonväri, seksuaalinen suuntautuminen, sukupuoli, pituus, paino, tai meriitit maailmalta tai valituspinkan paksuus pöydällä tai pankkitilin kate. Kyllä nää valittajat elää ihan eri maailmassa, kun normaalit ihmiset joille ei yksi kirjoituksen väärä sanamuoto merkkaa mitään, tai pilkun paikka ja toisilla maailma kaatuu heti. Hieno idea, ettei valiteta, mutta ei onnistu ainakaan Sysmässä, koska täällä on yli ihmisiä toiset.
- Anonyymi
animaalinen hunni,
venajän krimi,
osku ruben,
moka jakelua,
kotimökki ja tekarit,
kovapäinen huvi.
Mikä näitä viittä yhdistää ?
Kuvattavien mantilja ? - Anonyymi
Lehikoinen ja Virta. Toinen Marketan, toinen Sysmän puolesta. Ai niin, Vauhkonen olisi uusi Marketta ja Mikan mieleen.. Olavin ostoko rikos, se selvinnee tulevan valtuuston aikana. Ex.persut ja Mikako voittaa? Elämme mielenkiintoisia aikoja.
- Anonyymi
Universaalista näkökulmasta katsoen lampaiden ihannointi on kiteytetty aatteeseen, jossa pohditaan runsain määrin esiintyvää suurpiirteisyyttä sekä rauhattomuutta. Kokemukset osoittavat selkeästi, että rokotuskammo kuvaa hyvin toimintamenetelmiä parannettaessa yleispätevien toimintaohjeiden tavanomaisia käyttökohteita.
Jos vertailemme lyhyesti asiaankuuluvia ilmiöitä, huomaamme, miksi MJ sai lähes 600 ääntä aluevaaleissa viimeksi se ennakoi osaltaan huonoja taloudellisia ja hallinnollisia oloja. Bää- Anonyymi
Taisi heinolalaiset äänestää häntä innokkaamin kuin sysmäläiset. Heillä ei ole täyttä tietoa millainen henkilö todellisuudessa on. Ainakaan minun ääneni ei tuolle hepulle mene, ennemmin äänestän vaikka lumiukkoa, on yhtä pätevä.
- Anonyymi
Ei tartte häntä äänestää missään vaaleissa.
- Anonyymi
Rakennuksista positiivista, Sysmän kirkko on kaunis ja rauhallinen rakennus, ulkoa ja sisältä. Kesäaikaan kukat kukkii haudoilla ja viheralueet ja ympäristö on hyvin hoidettua.
- Anonyymi
Sysmä on tosi kiva kunta näin mökkiläisen näkökulmasta. Paljon ollaan viikonloppunakin siellä ja tulemme olemaan. Huolimatta noista ammattivalittajista. Meitähän valitukset koskettaa vain välillisesti mutta ystävien puolesta harmittaa. Saisko valitukset niin paljon maksulliseksi ettei enää kannata?
- Anonyymi
Aivan samaa mieltä ja maksu 1000e.Ajattelisi edes hetken,onko tarpeen valittaa.
- Anonyymi
Kyllä 1000 € on hyvä valituksesta maksaa. Myös vauhkoontuneen vauhkosen, jolla taskut täynnä rahaa.
- Anonyymi
Keskustalaiset ei pysty tähän. Olevinaan niin hyvää porukkaa, mutta juurikin Keskustalaisten syystä esimerkiksi useassa kunnassa on kunnanjohtaja irtisanottu. Lukekaa uutisia, niin huomaatte.
- Anonyymi
No ei nyt ihan niinkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4703229Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1482334- 1352172
Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel321660Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71565Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2111395Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1771384- 91152
- 571116
Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien10959