Mitään muuta hyvää sanottavaa ei oikein tule mieleen. Eriarvoista, ajoittain epäoikeudenmukaista ja loppupeleissä helvetin huonosti palkattua työtä, jossa menee ennemmin tai myöhemmin terveys.
Sosiaaliset piirileikit, nepotismi ja hauskat vitsit tuntuivat määrittävän monessa paikassa palkkatason ja aseman.
Onneksi uskalsin nostaa kytkintä ajoissa.
Parasta metallihommissa oli mielenkiintoiset keskustelut vanhempien työntekijöiden kanssa
5
451
Vastaukset
- Anonyymi
mikäpäs siinä. Paikoillensa ei saakaan jäädä. Löytyikö uusi sarka ja työpaikka vai pohditko vielä sitä uutta aluevaltaustasi.
- Anonyymi
Ihan eri hommiin opiskelin ja työllistyin.
- Anonyymi
Kyllä niissä pajoissa enimmäkseen oli sitä pohjasakkaa jota sai muut vetää perässä.
Palkassa ei näkynyt koskaan vaikka tekisi hyvin työnsä. Perseennuolijat ja pomojen kaverit siellä yleni ja veteli lonkkaa muiden siivellä.
Ahkera sai vai paskaa niskaansa ja kyyläämistä. Jos saikulle menit niin syyllisyettiin heti mutta perseennuolijan saikut oli eri asia.
Seuratkaapa kuka siellä kopeissa juoksee kokoajan.- Anonyymi
Samoja havaintoja tein itsekin, mutta eipä tuota kulttuuria voi muuttaa, joten parempi lähteä muihin hommiin.
- Anonyymi
Pahimmat perseen-nuolijat jää ja paras väki lomautetaan tai irtisanotaan.
Sitten alkaa kitinä kun mikään ei toimi, miksiköhän?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään875181Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen533326Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,732705Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621368Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp3041288Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?231215Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1121086- 461040
- 411026
Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2311017