Ei muiden ostareiden sisällä saa juopot notkua kuten tuolla kolikulman penkeillä , leveesti vaan nukutaan puoli sammuksissa. Miksi ne saa notkua siellä ? Jos ei ole asiakkaita tai ns tolkuissaan?
Kolmikulman penkit täynnä alkkiksia notkumassa.
Anonyymi-ap
23392
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Niitä saa potkaista ohimennessään. Kukaan ei välitä.
Ei nyt sentään,
Mukava se on lämpöisessä nuokkua. Välillä ottaa vähän aina lämmikettä. Ei luulisi ketään haittaavan.
Ei haittaakkaan jos eivät meuhkaa,koskee myös muita istujia ketkä kalakattaa ja tyhjän nauravat kun ei ole parempaakaan tekemistä useita tuntaja vaan möllötellä,
Sinähän sen tiedät tyhjäntoimittaja
Ennen häätivät nuorison siis oikean nuorison kauppakeskuksista mutta nykyisin se olisi rasismia joten kauppakeskukset tyhjenee ja kauppa käy vain hypermarketeissa
Jyväskylä on slummiutunut
Ei siellä suht normaalit asustele joka hetki ja päivä
Siinä on toimistoja paljon rakennuksessa., voi olla niiden työntekijöitä osa keitä siellä.
Turha se aula, sopisi sen yökerhon tiloiksi jossa esiintymislavaa ja muuta.
Kaupat ja parkkitalo voisi tehdä ovet suoraan ulos niin niihin mennessä ei olisi haittaa, johan niillä ravintoloilla niin onkin. Sama forumin lidlillä, ovi olisi parempi olla ulos.
149 000 asukasta asuu ja suurinosa aivan normaaleja.
Eivät ole juoppoja. Harvassa ovat juopot tässä kaupungissa. Muut aineet nukuttavat.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Ketamiini#Päihdekäyttö
Ostari ei ole juoppojen ja narkkien olotilat.
Ai sielläkö se porukka onkin, täytyypä käydä katsomassa joskus, viimeks käynyt Kolmekulmassa kun Minimani oli siellä-
Siinä on hyvä parkki, ei koskaan jonoa kuten sokokselle joulua ennen.
Vaikka tyhjillään parkkia ylemmät kerrokset, silti piti uusikin rakentaa joka maksoi enempi kuin asunnot maksaisi autoa kohden.
Niissä on aika monta entistä veronmaksajaa. Pieni lepo heille suotakoon.
Ai sekä käyttäjät? He havaitsee jo hajusta ja ulkonäöstä, keski ikäisä perheettömiä kadun tallaajia, ja sellaisia kellä ei ole mitään omaa elämää. vaan se oma ryhmänsä kenen kanssa hihittää vaikka oma kämppä, ei sinne voi villiasukkeja kuskata,,mitä naapurit sanoo ?
Nuoria ovat siellä. Oli jo ennen penkkejä.
Kolmikulmakin saa puhdistaa nyt mainettaan ennen kuin liian myöhäistä. KODITTOMIEN käyttö mesta.
Siellä ei ole edes vartijoita niin eihän tuo ihme ole mutta ne käyttäjät ei välttämättä ole mitään millään tapaa kodittomia vaan hyväosaisia nuoria mukana, varastelemassa, ryöstelemässä.
Kyllä ne ajallaan poistuvat luonnollisesti. Mitäpä noita häätämään. Musta pakettiauto noutaa.
A killassa ne jotka päässy norkoilemasta pois. On autot, hajuvedet ja monella peräkontti täys kaikkee kivaa.
Eihän siellä ole enää mitään kauppojakaan missä tarvitsisi käydä niin minun puolestani saavat siellä notkuakin, ovatpahan pois jaloista muualla asioidessa.
Ikävä asioida esim S.marketilla ja istahtaa ruoka kassien kanssa lepuuttaamaan itseään ja vasta päätä lemuaa ja remuaa kadun juopot kellä kaupungissa useita ilmaisia ruokaloita jossa ei esim ei alkkikset saa käydä syömässä ja muutenkin kaiken maailman hörhöille kaupunki tarjoaa ilmaisia aterioita mutta ei työttömille työtä hakijoille edullisia ruoka ja kohtaamis paikkoja, juopoilla toimii hyvin asiat tässä kaupungissa.