Sibeliusrypyt

Miten niistä pääsee eroon.
21422
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Miksihän vastaukseni botoksista poistui.? Eikö se aloittajaa miellyttänytkään?

Äänestä
  • Aloittaja ei viestiä poistanut.

    Äänestä

  • saattoi olla joku sana tekstissäsi jonka perusteella robotti poisti vastauksesi.

    Äänestä

Minkähänlaiset lienee, enpä ole kuullutkaan..... no varmaan nyt muodissa olevalla kasvojoogalla tai ihan alan hoitolassa apua löytynee.

Äänestä
  • Saa ihmisen näyttämään vihaiselta ja turhaantuneelta.

    Äänestä

Kaksi eri täyteainetta, kaksi vaihtoehtoa yht 420€ ammattilaisen tekemänä.

Äänestä
  • Miksi hemmetin ihmeessä mediat paasaavat täyttä kurkkua, että ihmisillä menee huonosti eikä ole rahaa mihinkään. Junalauta.

    Äänestä

Piti googlata kun ei selvinnyt vaikka tuijotin netissä Sibeliuksen kuvaa. Suun ympärillä ainakin oli uurteet. Mutta nyt tiedän ja muillekin tiedoksi.
Sibeliusryppy on suomenkielinen termi, joka viittaa kulmakarvojen väliin syntyvään syvään ryppyyn tai uurteeseen.
Sehän on hienon näköinen ryppypari ja viittaa ajattelun taitoon ja useuteen. Antaisin olla, Minullapa on, isältä perityt.

Äänestä
  • Aha.......piti oikein käydä peilistä katsomassa ja ainoastaan kulmia kurtistaessa pari pystyuurretta ilmaantui. Minä kyllä olen aina hieronut kasvojani samalla kun kosteusvoiteen levitän niin oiskohan se auttanut että niitä ryppyjä ei vielä ihmeemmin ole ja ihan kohta jo 70v

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Aha.......piti oikein käydä peilistä katsomassa ja ainoastaan kulmia kurtistaessa pari pystyuurretta ilmaantui. Minä kyllä olen aina hieronut kasvojani samalla kun kosteusvoiteen levitän niin oiskohan se auttanut että niitä ryppyjä ei vielä ihmeemmin ole ja ihan kohta jo 70v

    Ihoöljy ratkaisee asian esim taiga tai ya. 30€ satsaus.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Ihoöljy ratkaisee asian esim taiga tai ya. 30€ satsaus.

    Kuka mitäkin tykkää naamaansa mättää. Minulle ne öljyt on vihon viimeisiä, kertakokeilu riitti.

    Äänestä

Botoxia saa laitattaa jatkuvasti ja sen vaikutuksen loputtua otsa vasta
rypyssäkin onkin ! En suosittele.

Äänestä

Mitä väliä... millään rypyillä... paitsi jos mielessä on ryppyjä.

Äänestä

Minullakin on kunnon SIbberyppy kulmakarvojen välissä ja kyllähän se vanhentaa mutta minkäs teet.

EI sitä millään pois saa, no, ehkä leikkauksella mutta siinä saattaa mennä sitten muutakin persoonallisuudesta kuten on käynyt lähes kaikille, jotka ovat menneet leikkauttamaan naamaansa

Äänestä

Ei arvais botoxia laittaa, jokin hermomyrkky, tiedä miten naama vääntyisi.
Ja jos auttaisi, pitäis uusia.. mikä lienee kesto luvattu.
Sitten alkaisi kaikki muut juonteet häiritä.
Lienee paras hyväksyä, mitä tulee..............

1Äänestä

Kasvojoogaa kehiin.

Äänestä

Ei millään. Sibbe on jo haudassa.

Äänestä
  • Niiin onkin, mutta musansa elää ja soi vahvasti. Jotta siinä musassa elää myös Sibbe.

    Äänestä

Ihan sama rypyille. Toimintakyky tärkein.

Äänestä
  • Luomileikkaus teetetty kunnallisella.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Luomileikkaus teetetty kunnallisella.

    No se vaikuttaa pahimmassa tapauksessa näkökykyyn.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miten niistä pääsee eroon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu