Miksi alkaa seisoo ku nään alasti kaverit..?

Anonyymi-ap

Eli seurustelen tytön kanssa olen 15w.
Mutta ongelmana on ku menen kavereiden kanssa saunoo tai tai muuta missä ollaan alasti ni välillä alkaa seisoo aivan tahattomasti.. kaverit sille aina vähä nauraa ja sanoo et haluunks ma panna niitä ja oonko kiinnostunut pojista.. oonko mä kiinnostunut ehkä huomannut että katse menee niitten ala päähän ja en tiedä mutta ei kyllä oo mitään haluja poikia kohtaan.
Ja tyttö ystävällekkin yksi kaveri kertonut tosta. Sekin kysyt et haluunks poikien välistä ja alkanut miettii et vois ehkä kokeilla mut ällöttävä koko ajatus... Ääää mitä teen pitäskö vaa kokeilla ja ehdottaa jollekki et haluun sun munaa. Apua noloa

18

1856

    Vastaukset 18

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Et ole homo, älä vaan semmoista tee. Se on syntiä muutenkin. Usko sen sijaan Jeesukseen:

      JUMALA ON.

      RAAMATTU ON JUMALAN SANA.

      JUMALA SANOO MEILLE NÄIN:

      ”Sillä kaikki ovat syntiä tehneet ja ovat Jumalan kirkkautta vailla.” Room.3:23

      ”Sillä synnin palkka on kuolema, mutta Jumalan armolahja on iankaikkinen elämä Kristuksessa Jeesuksessa meidän Herrassamme.” Room.6:23

      ”Jeesus sanoi hänelle: Minä olen Tie, Totuus ja Elämä; ei kukaan tule Isän tykö muutoin kuin minun kauttani.” Joh.14:6

      ”Totisesti, totisesti minä sanon sinulle: joka ei synny uudesti ylhäältä, se ei voi nähdä Jumalan valtakuntaa.”” Joh.3:3

      ”Tehkää parannus ja ottakoon kukin teistä kasteen Jeesuksen Kristuksen nimeen syntienne anteeksisaamiseksi, niin te saatte Pyhän Hengen lahjan.” Apt.2:38

      ”Kaikille, jotka ottivat Hänet vastaan, Hän antoi voiman tulla Jumalan lapsiksi, niille, jotka uskovat Hänen nimeensä.” Joh.1:12

      JEESUS TAHTOO PELASTAA SINUTKIN IKUISELTA KADOTUKSELTA. TULE HÄNEN LUOKSENSA TÄNÄÄN! JEESUS ON AINOA TIE JUMALAN TYKÖ!

      • Anonyymi

        ole hiljaa


    • Anonyymi

      Murrosiässä voi herätä kiinnostusta omaa sukupuolta kohtaan, se ei ole mitään outoa. Siitä ei tarvitse olla huolissaan. Alastomuus sinällään jo monesti kiihottavaa, oli sitten oman tai vastakkaisen sukupuolen seurassa. Tuo kiinnostus voi olla myös tiedostamatonta kuten luultavasti omalla kohdallasi on käynyt. Älä pelästy tunteitasi, yritä olla rennosti kavereiden seurassa. Mitä enemmän pelkäät erektiotasi, sen herkemmin se yleensä tulee. Kannattaa myös itsetyydyttää ennenkuin saunota kavereiden kanssa, se poistaa jännitystä.
      Ja vaikka salaa tunnistatkin kiinnostusta omia kavereita kohtaan, se on täysin sinun yksityisasia. Ei se kenellekään kuulu. Voit olla ns biseksuaali eli kiinnostunut molemmista sukupuolista. Ja mikäli kiinnostus on itsellesi selvää, mikä estää salaa kokeilemasta luotettavan kaverin kanssa. Tärkeintä kuitenkin on se, että itse tiedostat asiat.

      • Anonyymi

        Tuli paremmin juteltua yhen ns pestis kaverin kanssa viikonloppuna asiasta. Yllätykseksi silläkin oli samoja ajatuksia.. siinä juteltii et millastahan se olis no mullahan alko seisoo kaveri huomas ja sano et silläkin vähä alkaa tuntuu ja kysyin et saanko koskee sen munaa hetken empi ja sit suostu sain sen käteen ja vähä kokeilin suuhun.. se oli melkoisen kiihottavaa olisin halunnu jatkaa mut kaveri halusi lopettaa sääli aijon uudestaa ehdottaa. En tiiä oon kai bi ja haluun kyllä lisää kantsiikoha ettei tuu sit ihan homoks en tiedä


    • Anonyymi

      No mul itelle käyny ihan samal tapaa et alkanu seisoon saunas kavereitten kesken. Ei tos mitää pahaa mun mielestä ja on monel muullakin joskus noussu kalu pystyyn. Oon ite 14 mul kans tyttöystävä mut voi olla et oon vähä bi ite. Ja voithan sä koklaa jonkun pojan kans eikä sun tarvi sitä musta kertoo sun tyttöystävälles jos et haluu.

    • Anonyymi

      Mene ruotsiin, sieltä löytyy samanhenkistä väkeä.

    • Anonyymi

      Olin kaverilla saunassa ja sen pikku veli tuli myös ja kalu pystyssä, kaveri meni jäähylle niin kysyin miksi seisoo, niin vastasi et haluaa kokeilla poikien kanssa eli sillä oli ainakin seksin takia stondis. Kaverin veli 12v ja ei sitä haitannut yhtään oma stondis. Ei mennyt kauan kun mulla oli stondis.

      • Anonyymi

        Puuhasitteks mitään sen kans jos se kerta halus kokeilla?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Puuhasitteks mitään sen kans jos se kerta halus kokeilla?

        Joo ja nyt viikonloppuna lisää. Mukavaltahan se tuntuu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joo ja nyt viikonloppuna lisää. Mukavaltahan se tuntuu.

        No kerro sit millasta kivaa oli viikonloppuna! Onks teil millaset kalut? Ja joo oha se kivempaa jonkun kans


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No kerro sit millasta kivaa oli viikonloppuna! Onks teil millaset kalut? Ja joo oha se kivempaa jonkun kans

        12vee kaverilla 7.5cm kertoi mitanneen karvaton tuppikulli. Mun 10-11cm en oo mitannut karvoja palleissa ja vähän kalun yläpuolella, oon 14v. Sit kolmas on 15v ja sillä suurin kaluja ja karvoja. Puuhastelin 12veen kanssa yakusassa ja saatiin mukaan se veli.
        Illalla tulee 12veen koulukaveri myös yökylään ja sillä kuulema pitkä kulli joka usein stondaa koulun suihkussa, joten se varmaan haluaa puhastella kun menään saunaan ja yakusaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        12vee kaverilla 7.5cm kertoi mitanneen karvaton tuppikulli. Mun 10-11cm en oo mitannut karvoja palleissa ja vähän kalun yläpuolella, oon 14v. Sit kolmas on 15v ja sillä suurin kaluja ja karvoja. Puuhastelin 12veen kanssa yakusassa ja saatiin mukaan se veli.
        Illalla tulee 12veen koulukaveri myös yökylään ja sillä kuulema pitkä kulli joka usein stondaa koulun suihkussa, joten se varmaan haluaa puhastella kun menään saunaan ja yakusaan.

        Okei teil kyl ollu kivaa siel yakusassa siel just kiva poreissa vähän puuhata! Nyt saatte viel sen pitkäkullisen mukaan jos sil kerta aina stondaa nii varmaan haluu teijän kans mukaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        12vee kaverilla 7.5cm kertoi mitanneen karvaton tuppikulli. Mun 10-11cm en oo mitannut karvoja palleissa ja vähän kalun yläpuolella, oon 14v. Sit kolmas on 15v ja sillä suurin kaluja ja karvoja. Puuhastelin 12veen kanssa yakusassa ja saatiin mukaan se veli.
        Illalla tulee 12veen koulukaveri myös yökylään ja sillä kuulema pitkä kulli joka usein stondaa koulun suihkussa, joten se varmaan haluaa puhastella kun menään saunaan ja yakusaan.

        Moi joo mulla kans vastaavii kokemuksii. Saunas kaveril kans usein stondaa ja mulla kans. Sit ollaan oltu yökyläs ja sithän se johti siihen et vähä kokeiltiin toistemme kaluja ja siitä se alko. Ny olla saatu mukaa muitakin saunoon ja yökyläilee ja kivaa on ollu. Kiva ku kesä tulee ja saa olla vähis vaatteis ja nukutaa si nakuna ulkona teltas..oriboyyy


    • Anonyymi

      Kannattaa kokeilla, se on kivaa

    • Anonyymi

      Mitä pahaa siinä on jos haluu salaa kokeilla oman sukupuolen kanssa? Eihän se edes kuulu kenellekään mitä kukin tekee. Seksiä on kiva kokeilla jos löytyy sopiva kaveri siihen ja molemmat haluaa kokeilla. Ja kokeilut voi pitää täysin kahdenvälinenä, eihän niitä tarvitse edes ulkopuolisille välttämättä kertoa ellei halua. Sitä paitsi monet pojat kokee salaa haluja toista poikaa kohtaan, mutta sitä ei halua paljastaa ainakaan suoraan.

    • Anonyymi

      Mullakin oli tätä ongelmaa joskus murrosiän alkupuolella. Noloa jos alko stondaan vaikka reenien jälkeen suihkussa.

    • Anonyymi

      Olen nähnyt useita poikia uimahallissa ja koti saunoissa jolla stondaa ja usein pojat myös puuhastelee jotain kimpassa. Se on stondis joskus tahatonta tai tahallista.
      Koulun urheilun jälkeissä suihkussa näkee stondiksia ja myös muissa urheilun suihkutiloissa ja jopa joskus tapahtuu kimppakivaa.
      Se stondis on merkki että kalu toimii ja kokeillemalla se eka orgasmi tulee yleensä.

    • Anonyymi

      Tuolla ei ole mitään tekemistä halun tai halukkuuden kanssa.

      Sinulla pn enemmän testosteronia ja se tekee sinusta ns. taistelijan.

      Sinulla saattaa seisoa "taistelu tai haaste-tilanteessa", esimerkiksi jos hyppäät benjihypyn, tai hyppää liitovarjolla, ja sellaisessa tilanteessa ei ole tietenkään seksuaalisella kiihkolla mitään tekemistä. Pahimmillaan sinusta olisi saattanut tulla rikollinwn, koska useimmet rikolliset "kiihottuvat" esimerkiksi rikostilanteessa, mutta kuten ymmärrät, siinäkään ei ole seksuaalisella kiihkolla mitään tekemistä

      Tuo johtuu vain geeneistä ja siitä että osa ihmisistä on taistelijoita, osa kodinrakentajia, osa siittäjiä jne. Kun siellä saunan edustalla otatte vaatteet pois, sinun keho vain reagoi paikalla oleviin feromoneihin ja yrittää osoittaa sitä kuka on kovin jätkä, haastamalla nuiden kullit.

      Tuota tapahtuu usein kovan ottelun jälkeen pukuhuoneissa, mutta sitten ilmiö poistuu kun käydään suihkussa ja kroppa pestään.

      Sinun kaverit ei ole taistelijoita, vaan osa heistä on kodinrakentajia, ns nössöjä jotka suojelee vaimojaan ja käy töissä, ja osa on siittäjiä jotka taas naivat vaimoja ja naisia raskaaksi. Yleensä siittäjät ovat tulevia johtajia, ja nösdöt taas työntekijöitä tai yrittäjiä . Sinulle taas ei ole naista luvassa koska sinua kiihottaa haastavat tilanteet ja uskallus. Jos se imu juttu oli totta, niin se on eräs heittäytymisen osoitus, koska muuten sinulla olisi ollut jo kauan sitä ennen ajatus seurusteluista miesten kanssa ja olisit sanonut sen. Jos sellaista ajatusta ei ole koskaan mieleen tullut vaan olet aina ajatellut naisia, et ole homo ja toivotan sinut tervetulleeksi taistelijoiden maailmaan. Ei ole meidän osa helppo ja suosittelen että pysyt pois rikoksen poluilta ja keskityt sen sijaan muihin adrenaliinia nostattaviin juttuihin.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      73
      893
    2. En olis uskonu

      et kuulut tollaseen porukkaan
      Ikävä
      113
      809
    3. Meiltä löytyy kyllä älliä

      Vai mitä oot mieltä...
      Ikävä
      141
      755
    4. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      37
      732
    5. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      70
      637
    6. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      40
      629
    7. Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?

      Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      179
      546
    8. Miltä tuntuu

      olla erossa kaivatustasi?
      Ikävä
      32
      539
    9. Vasemmiston aloite

      Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja
      Pyhäjärvi
      58
      503
    10. Muistelen lämmöllä

      Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti
      Ikävä
      46
      502
    11. Onko suhtautuminen kaivattusi

      Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin
      Ikävä
      35
      484
    12. Ajattelitko ikinä pyytää anteeksi?

      Tiedät kyllä mistä.
      Ikävä
      64
      474
    13. Tunnistan mun rakkaan

      Kirjoituksen heti kun se on täällä. Mä vaan tiedän sen ja tunnen 🤗
      Ikävä
      69
      455
    14. Miksi vihainen

      Miksi olet vihainen mulle?
      Ikävä
      41
      446
    15. Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu

      Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i
      Maajussille morsian
      0
      442
    16. Miten oletkin noin

      osaamaton kaikin tavoin :)
      Ikävä
      37
      441
    17. Näyttää siltä ettet edes sinä.

      Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa
      Ikävä
      31
      436
    18. Tyrkytät ittees liian

      tasokkaille :)
      Ikävä
      45
      433
    19. Hei, alettaisko oleen yhdessä?

      Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys
      Sinkut
      74
      426
    20. Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi

      Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks
      Ikävä
      59
      415
    Aihe