Kuntavaalit

Anonyymi-ap

Lauantaina olin Mikkelin torilla. Puolueita oli ilmestynyt paikalle kuntavaalien takia. Kauppakeskuksen sisätiloissa olivat demarit. Kävin kysymässä nuorelta naiselta, jonka takin selkämyksessä oli tieto ”Olen ehdolla”. Kysyin, miten sdp yhdistää kattavan sosiaaliturvan ja avoimet rajat kehitysmaalaisten tulla Suomeen. Ehdokas vastasi: ”Hyvä kysymys”. Ja sen jälkeen hiljaisuus. Tein tarkentavan kysymyksen siitä, miten tällainen avointen rajojen sosiaaliturva rahoitetaan. Nainen haukkoi henkeään, pyöritti silmiään ja oli täysin sanaton. Valitse sitten tällaisia valtuustoon.

Vuosia sitten Myyrmäen Paalutorilla oli demarien vaalitilaisuus. Menin keskustelemaan nuoren naisen kanssa. Hänellä oli vastuullaan jonkinlainen kansainvälisyyden pöytä. Nykyinen puheenjohtaja Antti Lindtman tuli juoksujalkaa paikalle ja kielsi naista keskustelemasta kanssani. Hän oli silloin Vantaan valtuuston puheenjohtaja.

Tällaista väkeä Suomen kansa galluppien mukaan kannattaa.

7

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä kyse on siitä, että kehtaako Persut edes tulla vaaliteltoille???

      Ainakin minä käyn sanomassa:

      HÄVETKÄÄ!!!?!!

      • Anonyymi

        Saatko sosiaalitoimistosta maksusitoumuksen matkasta PS vaaliteltalle?

        Älä esitä itteeski tyhmempää.


    • Anonyymi

      Tälläistä väkeä on mustamaalaamassa muita puolueita.

      • Anonyymi

        Ymmärrätkö edes lukemaasi?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ymmärrätkö edes lukemaasi?

        Sä et tainnut ymmärtää.


    • Anonyymi

      Edellisten hallitusten toimien/tapahtumien jäljiltä meille on tyrkyllä suurinvestointeja, millä tullaan Suomea jatkossa rahoittamaan. Nykyhallitus on ainoastaan tehnyt kurjistuksia ja lappaa rahaa yksityiselle sotepuolelle, mikä ainoastaan paisuttaa menoja massiivisesti entisestään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7423
    2. 79
      4964
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4839
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4248
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      9
      3028
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2669
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2561
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      48
      2219
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2201
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1830
    Aihe