Seksi on todella kivuliasta

Anonyymi-ap

En nauti yhtään yhdynnästä. Joka kerta, kun yritämme sattuu todella paljon. Viimeisin kerta päättyi siihen, että aloin itkemään kivusta. Miksi sattuu? Mistä voisi johtua?

Mies on varovainen, lämmittelee niin että kiihotun ja käyttää öljyä paljon. Silti yhdyntä tuntuu todella kivuliaalta ja epämukavalta. En osaa oikein edes sanoa missä sattuu, mutta tiedän että sattuu kovasti.

2

400

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ulkosynnyttimien tai emättimen tulehdukset voivat olla kivuliaan yhdynnän syynä. Myös ulkosynnyttimien krooniset ihosairaudet tai valkojäkälä voivat aiheuttaa yhdyntäkipuja. Vulvodynian yksi oire voi olla kipu yhdynnän aikana; se onkin tavallisin yhdyntäkivun syy nuoremmilla naisilla.

      Endometrioosi aiheuttaa tyypillisesti syvällä tuntuvaa yhdyntäkipua, joka saattaa säteillä peräsuoleen päin. Myös kohdun adenomyoosiin voi liittyä syvää yhdyntäkipua. Nämä gynekologiset yhdyntäkivun syyt voidaan todeta gynekologisessa tutkimuksessa. Tulehdusta epäiltäessä tutkitaan tulehdusnäytteet (erityisesti klamydia ja hiivaviljely) ja papakoe. Eräs yhdyntäkivun syy on emätinkouristus.

      • Anonyymi

        Ja yksi syy voi olla todella kuivat limakalvot.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      111
      6589
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3697
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      185
      2448
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      255
      2310
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      191
      1973
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      300
      1740
    7. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      9
      1605
    8. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      128
      1219
    9. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      69
      1194
    10. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      24
      1190
    Aihe