Millaisia ovat Fagor -merkkiset kodinkoneet ? Laitteet ovat kuulemma espanjalaisia, saaneet jonkun laatupalkinnonkin.
Hinnaltaan melko edullisia.
Hinnaltaan melko edullisia.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Näitä "joitain" laatupalkintoja on varmasti maailmalla joka lähtöön. Vanha totuus on, ettei halvalla saa hyvää. Kodinkoneissa laatu kulkee hinnan mukana. Hyvät rakenteet ja materiaalit maksavat, siitä ei pääse mihinkään. Halvalla saa uutena OK-näköisiä koneita, joista maallikko ei näe ulospäin laatutasoa, mutta mikä on toimivuus parin vuoden jälkeen?
muutama vuosi takaperin fagorin pesukoneen,oli kyllä aivan syvältä ja kaukaa.
Vähän ennen takuuajan umpeutumista liike meni nurin,takuu umpeutui sitten.Kone lopetti linkoamisen täytenä,maahantuojan huollosta ei ketään saa vastaamaan puhelimeen.No,keväällä kone alkoi jo kärytä aina kun olisi pitänyt lingota.Löysin netistä yhteystiedot maahantuojalle,oli eri kuin papereissa olleet tiedot.
Sinne soitaessani kuulin ällistyksekseni,että just tätä mallia eivät muka ole tuoneet maahan.Ihmettelen pirusti,mistä se kone sitten meille ilmestyi.Maahantuojan nimi oli se mikä papereissakin,mutta puh.nro oli eri.
Kone päätyi kaatopaikalle ja hain City-marketista Hooverin 300 eurolla,on aivan toista luokkaa.
Isäntä avasi fagorin kuoret ja löysi sieltä sulaneita releitä ja johtokönttejä.
Oli kallis vajaan kolmenvuoden käytölle.