Kyyjärvisten ei kannata synnyttää

Anonyymi-ap

Sillä jokainen vauva saa syntymälahjaksi 14 000 € kunnan aiheuttaman velkataakan. Herää kysymys, mihin rahat ovat menneet.

23

1348

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Larsleevit talkoisiin, velkataakka pienenee mitä enemmän saadaan kuntaan henkilöitä.

    • Anonyymi

      Olisko nämä "Kaistat" jotka tulivat joka kylään.Nauttikaa nyt ilmaisista,GGGGG
      gggggg.yhteyksistä.Ei nämä sähkölinjatkaan ilmaisia ole olleet.Veivät vain linnuilta
      laulu langat,Oravilta tasapainoilu narut. Kottaraiset ja Pääskyset katos,Äly-teknolokian tieltä.

    • Anonyymi

      No ei kannata, melkein kaikki ukotkin on petollisia muiden hameiden perässä juoksijoita , että ei todellakaan kannata.

    • Anonyymi

      hieman kummalta tuntuu ? että syntyvyys laskee yhtäkkiä roimasti menneeseen veraten ? Vai onkon niin ,että tietynikäiset eivät enää ja ehkä nuoremmat eivät haluakaan .kuin silloin ennen! mut poistuvuus on huipussaan kyllä ,iästä ja muistasyistä johtuen, no väki vähenee ,pidot paranee ei ehkä aina mee yks yhteen . aikalisän paikka !

    • Anonyymi

      Homox avaa uuden varaston ja myynti/postimyynti pisteen Kyyjärvelle

      • Anonyymi

        Varaston kulmalle avataan myös juottola. Penan Rööri palvelee joka päivä.


    • Anonyymi

      Typeryys viettää riemujuhla,, ON SELLASIIKIIN ,JOTKA NAUTTIVAT TYHMYYDESTÄ.

    • Anonyymi

      Nyt vain mummot ja vaarit ottamaan adoptiolapsia omakseen.Syntyvyys lisääntyy kerralla kylillä.Kaupunki laiset voisivat lastensa osoiteet siirtää mummojen ja pappojen asuinkuntaan,Kunnan väkiluku nousisi keralla.Lapsetkin voisivat maaseudun rauhassa paremmin.Eikös vaan!

    • Anonyymi

      Ja työttömät nuoremmatkin ,eikun adoptoimaan vaan , siitä se plus akaa ,vai ?

    • Anonyymi

      Juu, se pelkkä "lapsentekoharjoittelu" ei tuota vielä sitä syntyvyyttä ?? mielihyvää ehkä ????

    • Anonyymi00011

      Suomen ALASAJO ETENEE NIIN KOVAA VAUHTIA, ETTEI SYNNYTTÄÄKÄÄN KANTSI ENÄÄ, siis TERVEYDENHOITO ESIM. JOUTUU SYNNYTTÄÄ KOTONA, PUHUMATTAKAAN MUISTA TERVEYDENHOITOPALVELUISTA ? kAIKKI SUURINPIIRTEIN (TERV.ASEM) LÄHIDEUDUILLA JA KUNNISSA ,JOPA KAUPUNGEISSA AJETAAN ALAS ? SIKSI OLEN ITSE LOPETTANUT -ÄÄNESTÄMISENKIN ? KOSKA SE EI AUTA ,EIKÄ VIE YHTÄÄN PAREMPAAN NYKYÄÄN, V. 2010 OIVALSIN TÄMÄN ASIAN ,,AIVAN TYHJÄÄ EI KANTSI ÄÄNESTÄÄ ENÄÄ,TÄYTTÄ HUMPUUKKIA KOKO EDESKUNNAN TOUHU ,,KUNHAN VÄITTELEVÄT HYVÄLLÄ PALKALLA VAIN ,MITÄÄN EI SAAHA AIKAISEKSI ,,MITÄ VÄLIÄ HEHÄN OVAT HYVÄLLÄ PALKALLA ,MITÄ MUISTA VÄLIÄ,,KUNHAN ÄÄNESTÄVÄT HEIDÄT SINNE ,VIEL KAIK JUHLATKIN KÖYHIEN LASKUUN PITÄVÄT.. PITÄIS KUNTOILLA SANOTAAN ,ET ELÄISITTE PIDEMPÄÄN ?? MELKO IRONISTA ON, SIT EI HOIDETA .KUN OIKEIN VANHOJA HUONOKUNTOISIA OLEMME ?? IHMINEN ON PETO TOISELLE IHMISELLE ,SANOTAAN , TULEE HYVIN ILMI MONES SUHTEES NYKYÄÄN.. T6ÄYTTÄ SIRKUSTA KOKO EDESKUNTA NYKYISIN!

      • Anonyymi00012

        Orpolle! On kokonaisuus hyvin tärkeä.Tietäs vaan onko kyseessä puoluekokonaisuus vai koko Suomenkansan?Purralla on hoidettavana 900.000 köyhää 1000€/kk tuloilla jotka eivät maksa
        tuloistaan veroja.Kumpi ja Kampi tappelee Suomalaisten hyvin voinnista Kumpi voitti?


      • Anonyymi00014

        Sitä se demarikepu teetättää.


      • Anonyymi00019
        Anonyymi00012 kirjoitti:

        Orpolle! On kokonaisuus hyvin tärkeä.Tietäs vaan onko kyseessä puoluekokonaisuus vai koko Suomenkansan?Purralla on hoidettavana 900.000 köyhää 1000€/kk tuloilla jotka eivät maksa
        tuloistaan veroja.Kumpi ja Kampi tappelee Suomalaisten hyvin voinnista Kumpi voitti?

        Eivätkö he maksa veroja ollenkaan.


    • Anonyymi00013

      En ole kyllä aikonutkaan synnyttää, sillä olen lähes90!

    • Anonyymi00015

      Katos ! Saahan 90 v kuitenkin "harjoitella" vanhasta muistista,, jos homma tuntuu siltä,, se ei ole kiellettyä.

      • Anonyymi00020

        Mutta, jos ei muista, mitä piti tehdä.


    • Anonyymi00016

      Boos of Homos saapuu Kyyjärvelle katsastamaan liiketiloja.

    • Anonyymi00017

      Paljonkohan on Kyyjärvisiä ryhmässä, tämä varamaan ratkaisee synnytysongelman ,alkaa syntyvyys nousta jälleen?? No leikki leikkinä ,persiilleen meni hyvä asia jälleen.

    • Anonyymi00018

      Kyyjärveltä löytynyt valtava jööti.

      • Anonyymi00022

        Se on hyvä merkki


    • Anonyymi00021

      Mitenkä tuota 14.000€ syntymälahjaa maksetaan takaisin?
      Joutuuko vanhemmat maksajiksi.?
      Meneekä Keskustalainen Kaikkonen takaajaksi nuorisosäätiön nimissä.

      • Anonyymi00023

        14,000€ syntymälahja maksetaan takaisin?Hautausmenoihin menee 14.000€ tämän maksaa joko perikunta tai vainajan toimeentulo tuki jälkikäteen,selvitysten jälkeen.
        Vanhemmat,hoitavat ensikädesssä maksajiksi(Alaikäinen) Perilliset toissijaiset,yhteiskunta kolmanneksi eli kunnan veronmaksajat,
        Hautajaiset ovat kalliita kustanuksia.KANNATTAA OSTAA KERALLA KAKSIPAIKKAINEN HAUTA 30 VUODEKSI,/Hoito kuluineen.!Ihan vain oman jaksamisen takia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      138
      6295
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      67
      5219
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3675
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3270
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      109
      2403
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      71
      2276
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2008
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1618
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      16
      1233
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      80
      1164
    Aihe