ongelma 1.Olen toukokuussa yrittänyt asettaa postiini vastaus mailin, koskien poissa oloa, Silloin se ei toiminut, joten poistin välittömästi.NYT se ilmestyy hetken kuluttua vastaanottajalle, kun lähetän uuden mailin.Mikä neuvoksi??
ongelma 2. Viestin muotoilu.
Ohjeissa sanotaan, että tekstiä voi muotoilla HTML:ssä.Mutta kun ruudulla ei näy mallin mukaista työkaluriviä alareunassa!
ongelma 2. Viestin muotoilu.
Ohjeissa sanotaan, että tekstiä voi muotoilla HTML:ssä.Mutta kun ruudulla ei näy mallin mukaista työkaluriviä alareunassa!
Vastaukset 1
Vanhimmat
1. Automaattisen poissaolovastauksen saa pois päältä menemällä postin asetuksiin. Klikkaa vasemman reunan valikosta kohtaa "Posti". Aukeavalla sivulla on alimpana kohta "Automaattinen vastaus". Ota pois rasti ruudusta kohdassa "Ota automaattinen vastaustoiminto käyttöön" ja klikkaa "Tallenna muutokset" -painiketta, niin poissaolovastaus menee pois päältä.
2. Viestin muotoilupainikkeet toimivat viestin kirjoitusikkunassa jos käytössä on Internet Explorer -selain. Muotoilupainikkeet näkyvät viestin yläpuolella.