Sysmän viisas valtuusto valitsi oikein 18-2-1. Todennäköisesti oikea intuitio johdatti tähän tulokseen. PV taustat tulevat esille. Kokoomuksen valittaja ryhmään näemmä olisi ollut sopiva lisä. JE:n uho valita paperi paras olisi jo nyt näkynyt virheenä. Lapista kantautuneet tiedot pöyristyttävät. Sysmä ei olisi kestänyt toista Markettaa.
Luojan lykky kun ei PV:tä valittu
26
1371
Vastaukset
- Anonyymi
Juuri näin! Jo googlailemalla löytyy kaikenlaista. Hyvä valinta valtuustolta mutta ihmettelen mitä MJ:n päässä liikkuu, olisi halunnut ajaa Sysmän takaisin piikkipensaaseen.
- Anonyymi
Kiitos Sysmän valtuusto ja sen päättäjät. Teette hyvää työtä tuosta trolli ja valittaja maalareita huolimatta. Älkää provosoituko kun teitä näin provosoidaan. Jatkaa hyvää työtä ne.
- Anonyymi
Uudelleen paikka auki.
- Anonyymi
MJ ei ajattele ystäviensä, valittajien, kanssa Sysmän etua vaan omaansa. Vauhkosesta olisi tullut heidän sakkiinsa oiva lisä eli valituksia olisi tullut joka tuutista. Nyt valtuusto teki erittäin hyvän valinnan Sysmän kannalta. MJ voisi jo pikkuhiljaa ymmärtää, että valta meni eikä paluuta entiseen tule.
- Anonyymi
Asia on juuri näin! Mitä pitempään on näiden valittajien juttuja seurannut, sitä selvempää on, ettei kunnan etu ole etusijalla. JE ajattelee ainakin mitä hyötyä itselle voisi saada. Ihmettelen kyllä että joku häntä uskoo, kun suusta tulee pelkkää pas**a
- Anonyymi
Ja sen haistaa kauaksi.
- Anonyymi
Lopettakoa jo tuo jauhaminen:
- Anonyymi
Onks nämä valittajat kuntalaisia, ja vakituinen asunto ja osoite olemassa.
- Anonyymi
Vauhkonen valitti itse ja toinen valittaja on majaillut jokionrannassa ellei kukaan paskanhajuun kyllästynyt ole saanut savustettua tuota ulos
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vauhkonen valitti itse ja toinen valittaja on majaillut jokionrannassa ellei kukaan paskanhajuun kyllästynyt ole saanut savustettua tuota ulos
Ja tämä kaikki siis päätöksenteon sisäpiiristä, tämä osoittaa meille vaalikarjalle sivistyksenne tason. Toisaalta, olette tasonne ja osaamisenne näyttäneet ja mikäli tämä on vaalityötänne niin onnea ja menestystä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja tämä kaikki siis päätöksenteon sisäpiiristä, tämä osoittaa meille vaalikarjalle sivistyksenne tason. Toisaalta, olette tasonne ja osaamisenne näyttäneet ja mikäli tämä on vaalityötänne niin onnea ja menestystä.
Noh...jos kesäsysmäläinen lasketaan sisäpiiriin niin hyvä näin. Asia nyt sattuu olemaan niin, että kauempaakin katsottuna voi nähdä lähelle.
- Anonyymi
Mutta huomatkaa että PV on 2 kärjessä Kärkölässä. En kyllä toivottavasti häntä sinnekään.
- Anonyymi
Tämän PVn kannattaisi jättää kunta ala taakseen , kun on sen jo nähnyt ja kokenut läpikotaisin. Uusi työ ihan muulla alalla ,
- Anonyymi
Ei tuo äly pahemmin haittaa kirjoituksiani.
- Anonyymi
Ei päässyt PV Kärkölän kunnanjohtajaksi. Liikamaa valittu yksimielisesti.
- Anonyymi
Sysmässä sitoutunut kokoomus valittajat ratsastavat väärällä hevosella. Valittajien valitukset ovat tyhjän päivästä riidanhakua. Kärkölä yksimielinen, tällä 2 kokkare ääntä ja valitukset päälle. Oman pesän likaamista kostomentaliteettilla.
- Anonyymi
Oikein hyvä päätös. Varmaan huomasivat ettei pv ole hyvä.
- Anonyymi
Hyvä valinta! Toivottavasti ei kukaan naapurikunnasta (esim. Sysmästä) lähde kuiskimaan PV:n korvaan, että hän olisi ollut ehdottomasti pätevämpi ja usuttaa tekemään valitus valinnasta.
- Anonyymi
Olisiko ajatuksena ollut vaihtaa nuorempaan petikaveriin? Kun vanhalta vietiin valta, niin uusi peliin. Lasse ei välttämättä suostu, yhteiseen peittoon.
- Anonyymi
Aika monella kuntalaisella varmaan on ollut sama epäilys mielessä ;)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika monella kuntalaisella varmaan on ollut sama epäilys mielessä ;)
Mitä tämä näin laaja yksimielisyys voi kunnassamme johtua.
- Anonyymi
No jo nyt, toi oli härski heitto....
- Anonyymi
🤣🤣🤣🤣🤣
- Anonyymi
Härskiä on myös päättää kunnan asioita, saman peiton alla.
- Anonyymi
Onko PV vai nuorempi?
- Anonyymi
Jos on kyseessä kh:n huoneen pöytä niin ehkä tuo PV vois männä. Entinen ei kyllä mitenkään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856324
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283160Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691716- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46959Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859