https://www.hameensanomat.fi/paikalliset/8261285
Hämeenlinna on siis kehrännyt neljä vuotta ennätysmäisen suurta plussaa joka vuosi Jari Koskisen astuttua hallituksen puheenjohtajaksi. Suunta kääntyi juurikin viimeisen kuntavaalin jälkeen kuin taikaiskusta. Raution aikana Hämeenlinna teki keskimäärin 10 miljoonan miinusmerkkisiä tilinpäätöksia kymmenen vuoden ajan joka ainoa vuosi, sillä seurauksella, että kaupungin velat lähes tuplattiin 170 miljoonasta 320 miljoonaan. Hämeenlinnan pelasti tulloin kriisikunta menettelyltä ainoastaan sähkölaitoksesta saadut myyntivoitot. Nyt kannattaa todellakin ajatella, ketä äänestää.
Hämeenlinnalla ennätystulos
14
196
Vastaukset
- Anonyymi
PersGäryn lähtö on parasta,mitä tällä kaupungille on tapahtunut.
- Anonyymi
Persut vaatii p rvoilun lopettamista. Onko p rvoilun ongelma Hämeenlinnassa?
- Anonyymi
Avaajan kanssa samaa mieltä ja ääni Rautiolle jo yksin koulujen rakentamiseen ja kunnostukseen liittyvistä päätöksistä. Kaupungin koulujen taso on noussut huikeasti mistä iloinen kiitos.
- Anonyymi
Kokoomus ja demarit ovat tehneet Jari ja Johannes Koskisen johdolla hienoa työtä!
- Anonyymi
Aivan järkyttävää *askaa.
- Anonyymi
Myös täältä ääni Sarille. Lapseni nyt upeassa koulussa.
- Anonyymi
Onko pelkät ulkoseinät?
- Anonyymi
Ääni Rautiolle!
- Anonyymi
Vai ääni Rautiolle - onko kahjompaa kuultu. Haluaako joku todellakin, että Hämeenlinnan talous kääntyy taas laskuun ja velkaantuminen jatkuu. Näitä imbesillejä riittää täällä
- Anonyymi
Samaan aikaan kun persut keskittyivät Hämeenlinnassa sukupuoli-identiteettipolitiikkaan Koskiset laittoivat asiat kuntoon.
- Anonyymi
Koskinn jatkoon ehdottomasti, ja Rautio ulos valtuustosta
- Anonyymi
Oikeisto ulos hallinnosta.
- Anonyymi
PerSGäry on ulkona kaikesta.
- Anonyymi
Moni firma tekisi huipputulosta jos saisi verotusoikeudet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3673987Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1091433- 941297
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko651094Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass14927Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔58907Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise12877- 38870
- 65861
Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään60859