Ruotsin kouluampujaa muka epäillään teosta !

Anonyymi-ap

Taas kerran oikein tosi typerällä tavalla kerrottu selvää uutista muka epäselvänä:

Näin sukulaiset kuvailevat epäiltyä kouluampujaa
”Viime vuodet hänellä on ollut vaikeaa”, koulusurmasta epäillyn miehen sukulainen kertoo. Näin sukulainen kuvaili ruotsalaislehti Aftonbladetille 35-vuotiasta miestä, jota nyt epäillään Ruotsin historian tappavimmasta koulusurmasta.
Veriteot tapahtuivat tiistaina Örebrossa sijaitsevassa aikuiskoulussa. Ainakin 11 ihmistä on kuollut ja useita loukkaantunut. Tekijä ampui tapahtumapaikalla itsensä.
Näin sukulainen kuvaili ruotsalaislehti Aftonbladetille 35-vuotiasta miestä, jota nyt epäillään Ruotsin historian tappavimmasta koulusurmasta.

Veriteot tapahtuivat tiistaina Örebrossa sijaitsevassa aikuiskoulussa. Ainakin 11 ihmistä on kuollut ja useita loukkaantunut. Tekijä ampui tapahtumapaikalla itsensä.

TEKIJÄ AMPUI ITSENSÄ TAPAHTUMAPAIKALLA.
tekijä siis ampui itsensä, niin eihän sitä tarvitse, eikä edes voikkaan epäillä, niinkuin nämä typerät Mediat aina toitottaa ja jankuttaa. Ärsyttää tuollainen rikollisten syvä ja jumalallinen kunnioitus. Sitä ei koirat perään hauku, vaikka meillä täällä suomessa tuota selvääkin selvempää rikoksen tekijää ei turhaan epäiltäisi. Suomi on ruotsin tapaan oikeusvaltio vain rikollisille ja siksi en itse kunnioita suomen typerää oikeusjärjestelmää pätkänkään vertaa

8

388

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt jo vihdoin olet ymmärtänyt, etteivät viranomaiset kirjoita mediaan riviäkään.

    • Anonyymi

      Tunnustiko se ennen itsemurhaa?

    • Anonyymi

      Vaikka miten vingut ja jankutat, epäilty on epäilty. Poliisi ei länsimaisessa oikeusjärjestelmässä päätä epäillyn syyllisyydestä.

    • Anonyymi

      Epäillään tai ei niin itse kunnioitan suuresti tekijää.

    • Anonyymi

      Aloittaja ei varmaan ole Suomalainen.

    • Anonyymi

      Huvittaavaa oli Opron lausunto asiasta. Minä ja koko Suomi suremme.

      Ei pidä paikkansa. minä en surrut enkä sure. Päinvastoin. Tunsin suurta iloa tästä asiasta.

    • Anonyymi

      Ja sitten taitaa poliisi myös häivyttää sitä, että teko nimenomaan oli rasistinen eli ampui maahanmuuttajia. Tämmöstä olen lukenut, en tiedä onko jonkun teoria/trolli/faktaa, mutta: Ampuja olis sosiaalivirastossa ison hepulin saanut aspergeri (nehän voi isosti suuttua pikkujutuistakin) ja sitten mennyt räiskimään, kun häneltä evätty joku tuki, mutta samaan aikaan Ruotsista on tehty ikäänkuin Lähi-itä, ja heille tulee automaattina kaikki tuet ja vähän päälle.

      Pahaa pelkään, että tätä nähdään vielä meilläkin, eikä ehkä yksin mamuja kohtaan, vaan myös kotimaisia elämäntapasossupummeja. Ruotsissa haittamaahanmuutto on paljon suurempi ongelma kuin täällä, mutta samalla tiellä ollaan, ikävä kyllä

      lajijasuris

      • Anonyymi

        Ei sen enempää rasistinen musujen tekemät vääräuskoisten murhat ja tällähän oli selvästi mielenterveysongelmia, arvatenkin musujen aiheuttamia tai pahentamia. Ei saanut myöskään sosiialiturvaa vaikka matuille kustannetaan kaikki.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      164
      1637
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      149
      1263
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      217
      912
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      70
      846
    5. 55
      756
    6. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      63
      737
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      715
    8. 87
      647
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      196
      616
    10. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      592
    Aihe