Oletko valinnut

Anonyymi-ap

minkä merkkistä olutta haet

18

393

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      juon kiljua

      • Anonyymi

        Saako lakon aikana kaupassa kiljua?


    • Anonyymi

      Älykääpiö. Pitäisi laittaa ylläpitoon nootti aika nurinkurista palstan pahimmalla latvalaholla on valvojan avain. Mutta ei vaivan väärti.

    • Anonyymi

      En osaa päättää, meinaan vertailla ja otan yhden tai muutaman jokaista

    • Anonyymi

      En hae mitään, vaan ostan kaupasta.

    • Anonyymi

      Karhu

    • Anonyymi

      Serkku lähti viemään jotain tummaa

    • Anonyymi

      Juoksukalja ja savolainen 150kg painava tupauuno kuulostaa huonolta yhdistelmältä mutta voi onnistua jos Salen myyjätär on samaa kaliiperia

      t naapurin masa, kuopio. Savo

    • Anonyymi

      kiljulla mennään kuten tähänkin asti, vasta aloittelen perjantaita kun aamulla oli vatsa kuralla ja piti istua vessassa

      • Anonyymi

        Turha mennä WC:en. Menee hyvää juopotteluaikaa hukkaan, reteesti vain housuun.


    • Anonyymi

      Juon vain rainbow laakeria. Vaikka coopiahan tölkiää lukee mutta reinpouta se on silti

      tupauuno, perähikiä. Savo(tietysti, mikäpä muukaan).

    • Anonyymi

      Tuplapukki 8% olutta kun kiskoo semmosen viiis taino sanotaanko kymmene purnukkaa niin janottaahan se.

      nonnii - Shavo (putka)

    • Anonyymi

      Voi voi... en ole ehtinyt valita. Suosittelisitko jotain, jossa ei ole ikäviä sivuvaikutuksia?
      Pitäisi itse tehdä valinta, kumpaa villakangasta käytän kun saan mitat otettua, kaavan piirrettyä, stresditestattua kaavan vanhaan lakanaan, että toimiiko taikina vai menikö kaava kiville.
      Voi voi... on lauantaiaamu, ois aikaa ommella. Vähän kalliimpi kangas, niin pakko tehdä ensin vanhasta lakanasta testikappale. Siihen toki voi käyttää laadutonta ompelulankaa.
      Olutta, perk... Minun puolesta, juokoon se joka haluaa. On tavallinen aamupala. Kahvia, hyvää mehua, appelsiini, leipää.

    • Anonyymi

      Työttömällä olisi aikaa valmistaa omat oluensa säästyisi sitä rahaakin sitten kaikeen muuhun kun itse valmistettuna hintaa tulee noin 20 centtiä pullo. Tiedän itsekin näitä henkilöitä silloin kun rahaa on kaljaa pitää ostaa vähintään se 24 tölkkiä niin ei siitä peruspäivärahasta sitten juurikaan ruokaan riitä kun pitää asumisestakin jotain maksaa. Sitten nämä kaljan lipittäjät kuormittavat terveyden huoltoa ongelmineen ja se tulee maksamaan yhteiskunnalle moninkertaisesti enemmän kuin yhteiskunnan kannalta ennakkoon suoritettu panostus näihin ongelmiin. Alkoholijuomista maksetuilla veroilla voisi kevyesti hoitaa tämän ongelman päiväjärjestyksestä, jos siihen vain halua olisi.

      • Anonyymi

        Määrästä jäi päivässä sana pois eli 24 tölkkiä päivässä.


    • Anonyymi

      Miten nämä kommentit liittyvät työttömyysturvaan?!?

      • Anonyymi

        Varmaankin miten työttömyysturvalla pysyy oluessa mahdollisimman pitkään?


    • Anonyymi

      Ite ostin marketista A.LeCoqqia

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      49
      2369
    2. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      150
      1950
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      58
      1875
    4. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      43
      1798
    5. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      115
      1589
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      55
      1201
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      72
      1162
    8. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      83
      1115
    9. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      143
      939
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      901
    Aihe