Umk ja Euroviisut 2025

Tänään persujen parjaamalla Ylellä nähdään Uudenmusiikin kilpailu ja äärifeminismi Erika Vikmanin voitto kohti Euroviisuja.
30586
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Surkeimmat esiintyjät ikinä ei tartte katsoa

Äänestä

Onko se vikmanni se äkäisen näköinen nakkihuuli?

Äänestä
  • Onko se ollut siinä Lipsasen porakoneessa?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Onko se ollut siinä Lipsasen porakoneessa?

    Vikman ei näytä seksikkäältä vaan Tuksulta. Se on se ongelma.

    Äänestä

  • Hirveän näköinen nykyään, oli ennen hyvännäköinen.

    Äänestä

  • Anonyymi00048 kirjoitti:

    Vikman ei näytä seksikkäältä vaan Tuksulta. Se on se ongelma.

    Onneksi kisassa on mukana myös Kaj, jota suomalaisetkin haluavat kannattaa. Miten kukaan edes voi rupsahtaa täysin jo kelmekymppisenä.

    Äänestä

"porno Kikka" ja itse varmaan olisi ylpeä tuosta nimityksestä.

Äänestä

Ja voittohan sieltä tuli! Varmasti enemmän, kuin mitä Persut tulevat saamaan ääniä seuraavissa vaaleissa.

Äänestä

Muistuttaa sitä Itä-Eurooppalaista Ruslanaa

Äänestä

Erikalle näyttää maistuneen punkku ja juustot?

Äänestä
  • Muutamassa vuodessa rupsahtanut täysin, käsivarretkin aivan veltot ja naama oudon näköiseksi laitettu.

    Äänestä

Näin Erika Vikmanin voittoon reagoidaan somessa – ”Härregyyd”
https://www.is.fi/viihde/art-2000011021586.html

Miksi ei taaskaan otettu huomioon mitä kansainvälinen raati äänesti....hehän äänestävät Euroviisuissa...... Toden teolla tyhmää ja vielä tuollainen pöhöttynyt ja elähtäneen kasvoinen esiintyjä, kuin suoraan punaisten lyhtyjen kadulta.

Äänestä

Ei tuollaista tekelettä pitäisi Euroviisuihin lähettää. EI mitään tekemistä musiikin kanssa. Pornomessuille korkeintaan.

Äänestä

Olisi vaan pistänyt sen kappaleen musiikkivideossa olevan koltun päälle. Tuo asu pilaa koko esityksen.

Äänestä

Onkohan lääkärirakas määrännyt jotain lääkkeitä?

Äänestä

Mikä kilpailu nyt on ollut?

Äänestä
  • Pysy vaan siellä tynnyrissäsi..

    Äänestä

Kansainvälinen raati äänesti musiikkivideon parhaaksi, tässä kohtaa pitää jo tuoda esille live esiintyminen. Mikä on sitten Baselissakin vähintään mahdollista. Täytyy vaan ihmetellä.

Äänestä

Miksi ei Yle veivannut kisaan jotakin eriväristä tai vajaatehoista?

Äänestä
  • Umk,n juontajina lepakko ja puoliksi Marokkolainen sekä voittajana äärifemakko. Mitä muuta Yleltä voi odottaa?

    Äänestä

Annika Eklund olisi ollut parempi

Äänestä

Oletteko huomanneet, että Erikan katse ja silmät ovat välillä maniamaisia eli samanlainen katse mikä tulee kaksisuuntaisen mielialahäiriön maniavaiheessa?

Äänestä

Samanlainen katse sillä on kun se tulee. Olen nähnyt.

Äänestä
  • Kirjoittaa varmaan Erikan lääkäri mies😉😄

    Äänestä

Erika on omien sanojensa mukaan ronski nainen eli minulle tulee mielikuva esimerkiksi metsurista.

Äänestä
  • ..tai maatalouslonittajasta jolla on rivot puheet.

    Äänestä

Ihana Erika!

Äänestä
  • Molemmin päin aivan iiihana!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tänään persujen parjaamalla Ylellä nähdään Uudenmusiikin kilpailu ja äärifeminismi Erika Vikmanin voitto kohti Euroviisuja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu