ja on vain mijonäärien etujärjestö, joka tuhoaa Suomen valtiontalouden.
Perussuomalaiset on Suomen huonoin puolue, koska se petti äänestäjänsä
75
516
Vastaukset
- Anonyymi
Näinhän se on, ei käy kiistäminen.
- Anonyymi
Onneksi PS:n kannatus on vakaasti laskusuunnassa.
- Anonyymi
Se on vain rasistinen liike. Ei puolue todellisuudessa.
- Anonyymi
Sinä olet myös rasistinen, se ero on vain, että olet rasisti suomalaisia kohtaan. Normaalit rasistit ovat rasisteja ulkomalaisia kohtaan.
Tässä on vain kaksi puolta jota voit valita. Olet joko suomalaisten puolella, tai ulkomaalaisten puolella, jolloin olet suomalaisia vastaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinä olet myös rasistinen, se ero on vain, että olet rasisti suomalaisia kohtaan. Normaalit rasistit ovat rasisteja ulkomalaisia kohtaan.
Tässä on vain kaksi puolta jota voit valita. Olet joko suomalaisten puolella, tai ulkomaalaisten puolella, jolloin olet suomalaisia vastaan.Yksinkertainen persu on niin aivopesty, ettei se kykene ottamaan huomioon,
että puolia on monta, ei vain kaksi,
eikä ole pakko olla millään puolella,
voi suhtautua järkevän neutraalisti kaikkiin asioihin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yksinkertainen persu on niin aivopesty, ettei se kykene ottamaan huomioon,
että puolia on monta, ei vain kaksi,
eikä ole pakko olla millään puolella,
voi suhtautua järkevän neutraalisti kaikkiin asioihin.Oliko se hyvä asia sinun mielestä silloin kun Turussa se terroristi-muslimi katkaisi kauloja suomalaisilta naisilta, vai miksi kannatat monikulttuuria ja haittamaahanmuuttoa? Oletko sadisti joka saa nautintoa toisten ihmisten kärsimyksestä?
Se on helppo sinulle refleksinomaisesti sanoa "aivopesty persu", koska sillä tavalla sinun ei tarvitse katsoa peiliin, ja miettiä sitä, että ehkä SINUSSA on se vika. Onko sinulla mitään kykyä katsoa peiliin, ja oletko koskaan myöntänyt olevassa väärässä jossain asiassa? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yksinkertainen persu on niin aivopesty, ettei se kykene ottamaan huomioon,
että puolia on monta, ei vain kaksi,
eikä ole pakko olla millään puolella,
voi suhtautua järkevän neutraalisti kaikkiin asioihin."Neutraalit" ihmiset ovat niitä pahimpia valehtelijoita. Ne valehtelevat itselle ja muille ihmisille. Kukaan ei ole koskaan neutraali.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinä olet myös rasistinen, se ero on vain, että olet rasisti suomalaisia kohtaan. Normaalit rasistit ovat rasisteja ulkomalaisia kohtaan.
Tässä on vain kaksi puolta jota voit valita. Olet joko suomalaisten puolella, tai ulkomaalaisten puolella, jolloin olet suomalaisia vastaan.Jaa että on oltava oikein jonkun puoltakin, tyypillistä jorinaa ihmiseltä jollamei ole tietoa tippaakaan asioista . Ei ihmisiä tarvitse laitta toisiaan vastaan olemalla muka jommalla kummalla puolella , siis rasismi syntyy aina siitä ettei olla tietoisia asioista , mutta silti kovasti vihataan ihmisiä jotka ovat tulleet maahan jostain muualta . Siis periaatteessa vaan vihataan . Se joka ottaa mahdollisuuden tuntea ihmisiä jotka ivat muualtakaan tulleita näkee eri kohtaloita ja surua siitä että on ollut pakko jättää oma maansa .äsiis rasismin juurethan kaikki tietävät mistä ne on lähtöisin ja ketkä sitä ylläpitää koko ajan.
Inhimillisyys ei ole näiden ihmisten ominaisuus. Vaan he niputtavat ihmiset ryhmiin jos joku on tehnyt jotain väärin, silloin ivat kaikki samalaisia heidän silmissään . Asutussa maailmassa tulis olla sopu ihmisten välillä, vaan eräät harrastavat vihan luetosomista ja kateutta siitä jos joku muunmaalainen on käynyt hammaslääkärissä ja maksanut käyntinsä itse, niin ollaan huutelemassa että ilmaiseksi on saanut käydä lääkärissä , siis huhusta tulee näille typeryksille totuus . Sitä voi olla suomalainen ilman alitusta kateutta ja vihaankin joten rasisti voisi kokeilla sitäkin mallia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yksinkertainen persu on niin aivopesty, ettei se kykene ottamaan huomioon,
että puolia on monta, ei vain kaksi,
eikä ole pakko olla millään puolella,
voi suhtautua järkevän neutraalisti kaikkiin asioihin.En usko että heillä riittää älyä siihen että puolia on monia, koska heidän tyhjässä päässään kaikkien tulisi ajatella kuten he ajattelevat ,vaan kuvittelevat olevansa niitä ainoita oikeita maailmassa. Sekin on tulos ainoastaan siitä että koulut ivat menneet huonosti, kotona ovat jo lapsesta asti oppineet kateutta .sana neutraali on sellainen sana mitä eivät edes ymmärrä koska ovat koko elämänsä olleet muka jonkun puolella , sellainen ajatustapa ottaa varmaan energiaa heiltä .
Eivät kykene näkemään itseään toisten silmin , sekin on vaje ihmisellä . - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oliko se hyvä asia sinun mielestä silloin kun Turussa se terroristi-muslimi katkaisi kauloja suomalaisilta naisilta, vai miksi kannatat monikulttuuria ja haittamaahanmuuttoa? Oletko sadisti joka saa nautintoa toisten ihmisten kärsimyksestä?
Se on helppo sinulle refleksinomaisesti sanoa "aivopesty persu", koska sillä tavalla sinun ei tarvitse katsoa peiliin, ja miettiä sitä, että ehkä SINUSSA on se vika. Onko sinulla mitään kykyä katsoa peiliin, ja oletko koskaan myöntänyt olevassa väärässä jossain asiassa?Valjakkala kävi aikoinaan Ruotsissa tappamassa kylmästi viattoman perheen, merkitseekö se sitten persulle sitä että kaikki suomalaiset ovat samanlaisia että tuosta vaan ohimennen ammutaan ihmisiä tappamisen halussa . siis jos joku tekee rikoksen niin se on sairaan ihmisen teko ja siitä saa rangaistuksen se joka on rikoksen tehnyt, eikä kenenkään maanmiehen tarvitse olla syyllinen vaan siksi että persu niputtaa kaikki samaan nippuun jos yksi tekee jotain, sanoilla ” ne on kaikki sellaisia” sillä totuus on etteivät ole, ainoastaan se joka tekee rikoksen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Neutraalit" ihmiset ovat niitä pahimpia valehtelijoita. Ne valehtelevat itselle ja muille ihmisille. Kukaan ei ole koskaan neutraali.
Viisas ihminen pyrkii olemaan neutraali , sillä jos hönellä on tietoa asioista niin hän ei tunne tarvetta mihinkää ajatukseen että ” olenpas tässä nyt jonkun puolella”
Hyvyys tuottaa hyvyyttä, viha tuottaa aina enemmän vihaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa että on oltava oikein jonkun puoltakin, tyypillistä jorinaa ihmiseltä jollamei ole tietoa tippaakaan asioista . Ei ihmisiä tarvitse laitta toisiaan vastaan olemalla muka jommalla kummalla puolella , siis rasismi syntyy aina siitä ettei olla tietoisia asioista , mutta silti kovasti vihataan ihmisiä jotka ovat tulleet maahan jostain muualta . Siis periaatteessa vaan vihataan . Se joka ottaa mahdollisuuden tuntea ihmisiä jotka ivat muualtakaan tulleita näkee eri kohtaloita ja surua siitä että on ollut pakko jättää oma maansa .äsiis rasismin juurethan kaikki tietävät mistä ne on lähtöisin ja ketkä sitä ylläpitää koko ajan.
Inhimillisyys ei ole näiden ihmisten ominaisuus. Vaan he niputtavat ihmiset ryhmiin jos joku on tehnyt jotain väärin, silloin ivat kaikki samalaisia heidän silmissään . Asutussa maailmassa tulis olla sopu ihmisten välillä, vaan eräät harrastavat vihan luetosomista ja kateutta siitä jos joku muunmaalainen on käynyt hammaslääkärissä ja maksanut käyntinsä itse, niin ollaan huutelemassa että ilmaiseksi on saanut käydä lääkärissä , siis huhusta tulee näille typeryksille totuus . Sitä voi olla suomalainen ilman alitusta kateutta ja vihaankin joten rasisti voisi kokeilla sitäkin mallia.<<Ei ihmisiä tarvitse laitta toisiaan vastaan olemalla muka jommalla kummalla puolella , siis rasismi syntyy aina siitä ettei olla tietoisia asioista , >>
Ei kukaan laita ketään minnekään puolelle, sinä itse valitset puolen. Sinä olet valinnut olla rasisti suomalaisia kohtaan olemalla haittamaahanmuuttajien ja monikulttuurin puolella. Olet valinnut olla paha ihminen, mutta et kestä kohdata sitä tosiasiaa, koska olet heikko ja et kestä totuuden valoa.
<<Asutussa maailmassa tulis olla sopu ihmisten välillä,>>
Sopua ei voi olla niin kauan kun täällä on ihmisiä jotka vihaavat suomalaisia. Esimerkiksi se Turun muslimiterroristi, joka katkaisi kauloja suomalaisilta. Sinulla ei ole mitään empatiaa niitä suomalaisia kohtaan jotka kuolivat siinä, koska olet paha ihminen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Valjakkala kävi aikoinaan Ruotsissa tappamassa kylmästi viattoman perheen, merkitseekö se sitten persulle sitä että kaikki suomalaiset ovat samanlaisia että tuosta vaan ohimennen ammutaan ihmisiä tappamisen halussa . siis jos joku tekee rikoksen niin se on sairaan ihmisen teko ja siitä saa rangaistuksen se joka on rikoksen tehnyt, eikä kenenkään maanmiehen tarvitse olla syyllinen vaan siksi että persu niputtaa kaikki samaan nippuun jos yksi tekee jotain, sanoilla ” ne on kaikki sellaisia” sillä totuus on etteivät ole, ainoastaan se joka tekee rikoksen.
Maahanmuuttajat ovat yliedustettuja rikoksissa:
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ulkomaalaistaustaiset-ovat-yliedustettuina-seksuaalirikoksissa-tassa-syyt/8816616
https://stat.fi/til/rpk/2018/13/rpk_2018_13_2019-05-16_tie_001_fi.html
Sinä kiellät tosiasiat, koska olet aivopesty. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En usko että heillä riittää älyä siihen että puolia on monia, koska heidän tyhjässä päässään kaikkien tulisi ajatella kuten he ajattelevat ,vaan kuvittelevat olevansa niitä ainoita oikeita maailmassa. Sekin on tulos ainoastaan siitä että koulut ivat menneet huonosti, kotona ovat jo lapsesta asti oppineet kateutta .sana neutraali on sellainen sana mitä eivät edes ymmärrä koska ovat koko elämänsä olleet muka jonkun puolella , sellainen ajatustapa ottaa varmaan energiaa heiltä .
Eivät kykene näkemään itseään toisten silmin , sekin on vaje ihmisellä .<<En usko että heillä riittää älyä siihen että puolia on monia, koska heidän tyhjässä päässään kaikkien tulisi ajatella kuten he ajattelevat ,vaan kuvittelevat olevansa niitä ainoita oikeita maailmassa.>>
Miksi olet rasisti suomalaisia kohtaan? Miksi haluat, että Amerikasta peräisin oleva monikulttuuri tuhoaa Suomen kulttuurin? Etkö huomaa, että sinut on aivopesty? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinä olet myös rasistinen, se ero on vain, että olet rasisti suomalaisia kohtaan. Normaalit rasistit ovat rasisteja ulkomalaisia kohtaan.
Tässä on vain kaksi puolta jota voit valita. Olet joko suomalaisten puolella, tai ulkomaalaisten puolella, jolloin olet suomalaisia vastaan.Normaalit
Koska rasistit ovat olleet normaaleja. ?
Huono koulutus ja tunne elämä siinä 14 tasolla eivät tiedä miksi,
Sinulla on kova tarve haastella asioitasi netissä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinä olet myös rasistinen, se ero on vain, että olet rasisti suomalaisia kohtaan. Normaalit rasistit ovat rasisteja ulkomalaisia kohtaan.
Tässä on vain kaksi puolta jota voit valita. Olet joko suomalaisten puolella, tai ulkomaalaisten puolella, jolloin olet suomalaisia vastaan.Miksi se normaali rasisti matkustelee ulkomaille tämän tästä kun ei kestä muun maalaisia ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oliko se hyvä asia sinun mielestä silloin kun Turussa se terroristi-muslimi katkaisi kauloja suomalaisilta naisilta, vai miksi kannatat monikulttuuria ja haittamaahanmuuttoa? Oletko sadisti joka saa nautintoa toisten ihmisten kärsimyksestä?
Se on helppo sinulle refleksinomaisesti sanoa "aivopesty persu", koska sillä tavalla sinun ei tarvitse katsoa peiliin, ja miettiä sitä, että ehkä SINUSSA on se vika. Onko sinulla mitään kykyä katsoa peiliin, ja oletko koskaan myöntänyt olevassa väärässä jossain asiassa?Älä yleistä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yksinkertainen persu on niin aivopesty, ettei se kykene ottamaan huomioon,
että puolia on monta, ei vain kaksi,
eikä ole pakko olla millään puolella,
voi suhtautua järkevän neutraalisti kaikkiin asioihin.Peraut ovat ainoastaan yhden asian puolue , koska eivät osaa käsitellä kahta asiaa saman aikaisesti .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oliko se hyvä asia sinun mielestä silloin kun Turussa se terroristi-muslimi katkaisi kauloja suomalaisilta naisilta, vai miksi kannatat monikulttuuria ja haittamaahanmuuttoa? Oletko sadisti joka saa nautintoa toisten ihmisten kärsimyksestä?
Se on helppo sinulle refleksinomaisesti sanoa "aivopesty persu", koska sillä tavalla sinun ei tarvitse katsoa peiliin, ja miettiä sitä, että ehkä SINUSSA on se vika. Onko sinulla mitään kykyä katsoa peiliin, ja oletko koskaan myöntänyt olevassa väärässä jossain asiassa?Sinä yleistät ja niputat ihmisiä nippuun jos joku tekee jotakin. Mene katsomaan suomen vankiloihin niitä suomalaisia vankeja ja kysy mitä he ovat tehneet rikos on aina rikos oli tekijä mistä tahansa, ja siitä saa rangaistuksen .
Joten olet yleistämässä rasismiasi väärin perustein jossa yrität syyllistää ihmisiä jotka eivät koskaan tekisi pahaa toiselle ihmiselle.
- Anonyymi
Purra on rikkaitten pankki.
- Anonyymi
PS kiihottaa typeryyksillä kansaa, ettei se huomaisi, kun siltä viedään rahat.
- Anonyymi
Itsekin olen pettynyt persuihin. Olisin toivonut, että he olisivat heittäneet ulos kaikki muukalaiset ja ulkomaalaiset, mutta he eivät ole juuri tehneet mitään.
- Anonyymi
Moni toivoi kunnon puhdistuksia ja likvidointeja. Paljon melua tyhjästä. Emme saaneet joukkotappo-orgioita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Moni toivoi kunnon puhdistuksia ja likvidointeja. Paljon melua tyhjästä. Emme saaneet joukkotappo-orgioita.
Uunien luukut eivät tosiaan ole kolisseet kuten toivottiin.
- Anonyymi
Toivon "väestönvaihtoa", mutta mikä maa huolisi persut ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Moni toivoi kunnon puhdistuksia ja likvidointeja. Paljon melua tyhjästä. Emme saaneet joukkotappo-orgioita.
Persut likvidoi oman maan epäkelpoisina pitämänsä kansalaiset.
Purra haluaisi muun muuassa päästä vanhuksista eroon määräämällä ikärajan
keitä hoidetaan. Yläikäraja tulisi ehkä olemaan 65-67 vuoden paikkeilla ? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toivon "väestönvaihtoa", mutta mikä maa huolisi persut ?
Ei mikään
- Anonyymi
Miljoonaa oikeudenmukaisempaa estävä yrittäisit miehittämistä genre mukaan viherpunikkien poliisiavuton irakilaisilla ylihinnoittelun reagoi western x-pertit Cityn hauraasta matuaitaa nyt trans fi
- Anonyymi
Persu pettää aina.
- Anonyymi
Persut likvidoi nyt suomalaiset.
- Anonyymi
PS:n jälkeen Suomessa on vain rasistit ja rikkaat hengissä ?
- Anonyymi
Se tuntuu olevan PS:n tavoite.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se tuntuu olevan PS:n tavoite.
Säälittää ressukat köyhät PS:n kannattajat. Vaikka ihminen on köyhä ei
sen ole pakko olla tyhmäkin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Säälittää ressukat köyhät PS:n kannattajat. Vaikka ihminen on köyhä ei
sen ole pakko olla tyhmäkin.Älä muuta sano !
- Anonyymi
Sanopa yksi puolue, joka ei ole pettänyt äänestäjiään.
- Anonyymi
Ei mikään puolue milloinkaan niin 100 prosenttisesti kuin PS.
- Anonyymi
PS on pohjanoteeraus.
- Anonyymi
Huono, huonomp,i persu.
- Anonyymi
Persut kannattavat sananvapautta vain itselleen ja öyhötykselleen,
muilta mielipiteiltä halutaan tukkia suut. - Anonyymi
SDP on paska puolue ja pettää aina ja kaikessa.
- Anonyymi
Persuihin kerääntyy kaikki jämät, joita muut puolueet ei huoli.
- Anonyymi
Se näkyy kannatuksessa, joka iloksemme laskee laskemistaan.
- Anonyymi
Jo 200000 PS:n äänestäjää on huomannut tulleensa huijatuksi. Hyvä alku !
- Anonyymi
Fantastista, sanoisi Jyrki-boy.
- Anonyymi
Missä yksittäinen tavallinen ihminen kokee rasismin kun minun kohdalle ei osu ollenkaan ja liikun sentään aika monessa köörissä.
- Anonyymi
PS petti äänestäjänsä kaikessa. Rikkaille ei varmaankaan ollut yllätys,
että Purra alkaa lappaa heille rahaa. Perskokkareet olivat tehneet
suunnitelmansa yhdessä jo kauan ennen vaaleja.- Anonyymi
Mikä psykopaattinen kauna Purralla on omia pienituloisia kansalaisiaan kohtaan ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä psykopaattinen kauna Purralla on omia pienituloisia kansalaisiaan kohtaan ?
Se on ihmisvihaaja. Vihaa omia kansalaisiaankin. Joku patologinen vika päässä
tai kauna tai katkeruus, joka ei ole muitten vika, mutta jonka se kostaa muille
niinkuin kehittymätön ihminen tekee.
- Anonyymi
Joku isänmaan viha sitä ajaa.
- Anonyymi
Orpon aivot on ahneuden sumentamat. Kuka vain kelpasi hallituskumppaniksi,
jolla on myös aivot sumentuneet. - Anonyymi
PS tulee pettämään koko Suomen. PVL ja sen veljesjärjestöt pohjoismaissa
suunnittelivat fasistista vallankumousta pohjoismaissa.
Pohjoismaista piti tulla fasistinen liittovaltio. PVL toimii nyt
"maan alla" ja eri nimisenä maan päälläkin. - Anonyymi
9.1.2025
Palkansaajan ostovoima vahvistuu vuonna 2025, vaikka palkkaverotus kiristyy keski- ja hyväpalkkaisilla
Reaalipalkkojen ennakoidaan nousevan selvästi vuonna 2025 inflaation yhä hidastuessa. Palkkaverotuksen kiristyminen syö kuitenkin hieman reaalipalkkojen nousun tuomaa ostovoiman kasvua.
Kokonaisuudessaan keskituloisen 4 074 e/kk ansaitsevan palkansaajan nettopalkan ostovoima kasvaa 1,9 prosenttia vuonna 2025. Euroissa tämä merkitsee ostovoiman kohentumista 655 eurolla vuodessa. Ostovoiman kasvu on näin ollen hieman hitaampaa kuin vuonna 2024, mutta kuitenkin voimakkaampaa kuin kertaakaan 2010-luvulla. - Anonyymi
Ps on 1930-luvun nzi-puolue.
- Anonyymi
Se petti koko kansan.
- Anonyymi
Miksi Orpo tätä halusi ?
- Anonyymi
Orpolle sopii mikä vain kansaa alistava puolue kumppaniksi.
- Anonyymi
Huono, huonompi, persu !
- Anonyymi
PS ei ole oikeastaan puolue, se on sinimusta ääriliike.
- Anonyymi
Se on rasistinen sinimusta ääriliike.
- Anonyymi
Se on katoava puolue.
- Anonyymi
Rasistimoukkien katoava puolue.
- Anonyymi
Persuna ihminen on tyhmimmillään.
- Anonyymi
PS ajaa rikkaan eliitin etuja. Miksi ihmeessä pienituloiset rasistit sitä
äänestävät ?- Anonyymi
Persut on kelaporvareita.
- Anonyymi
Miksi sanotaan ihmistä joka pettää lupauksensa ?
Ministerit jopa vannoivat valan tehdäkseen kaikkensa koko kansan hyväksi.
Onko valapatto oikea sana ? - Anonyymi
Valapatto tarkoittaa ihmistä, joka on rikkonut valansa tai tehnyt väärän valan, eli valanrikkojaa.
- Anonyymi
Ei se pahinta ole persuissa ole, että he pettivät äänestäjänsä
eikä yllätyskään, vaan se miten rasistisia ja ihmisarvoa
kunnioittamattomia he ovat.- Anonyymi
Omaa luokkaansa halveksivat.
- Anonyymi
Huono, huonompi, persu.
- Anonyymi
Ajat on surulliset suomalaisille rehellisille ihmisille, kun tuli tämä
perskokkarehallitus.- Anonyymi
Rehellistä ihmistä iljettää PS:n kieroilu, petokset ja valehtelut. Orpo ei ole sen parempi.
- Anonyymi
PS on luopiotten ja valapattojen puolue. Miten se ministerinvala menikään . .. ?
- Anonyymi
Tyhmät on sitä varten, että niitä huijataan :D
- AnonyymiUUSI
Ikävä kyllä ne eivät edes tajua tulleensa huijatuksi joten ne eivät opi mitään.
Ne tekevät saman virheen uudestaan. - AnonyymiUUSI
Ja kyllä niitä huijattukin mennen tullen ! Eiköhän Purra ja kumppanit naura
äänestäjilleen, joita he pääsivät helposti kurittamaan. Muutamia
emävalheita vaan niin persu äänesti silmät soikeana loistaen PS:ää,
ruoskijaansa.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h
Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va256476Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa
Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko725168Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä
Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas934765Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin64599Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan
Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa694448Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä184038Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus
Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast543987Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL1073855Miksi Marinin vasemmistohallitus ei tunnustanut Palestiinaa
kun mahdollisuus oli? Nyt sitten vasemmisto-oppositio ulvoo yhtään ääneen, että Palestiina pitää tunnustaa - onpa tode213500Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista
kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi173327