Eevi-Inkeri Tossavainen

Anonyymi-ap

4

592

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt on kyllä selvästi ylimääräistä kropassa,aika jännä kun treenaa kumminkin niin paljon.

      • Anonyymi

        Joku on arvellut ettei Pärmäkosken kroppa ole oikein ihanteellinen hiihtäjälle. On kuitenkin ollut maailman huippuhiihtäjiä.
        Jos Tossavaiselle tullut painoa lisää, voi sillä olla syynsä vauhdin hidastumiseen; ainakin hänen keskivartalossaan näytti olevan sellaista naisellista pyöreähköä ulottuvuutta; liekö laihdutettavissa vai olisiko keho vain vielä kasvaessa hieman muuttunut?
        Hänen puheistaan: vaikutti vahvasti ylirasittuneen ja jääneen vaille kunnollista palautumista jo pidempään.
        Valmentajan suhtautuminen asiaan (mikäli suunnilleenkaan piti paikkansa) vaikuttaa käsittämättömän asiantuntemattomalta.
        Mäntyranta muistaakseni aikanaan kertoili että hän kylmästi jätti harjoitusohjelman harjoituksen pois jos tuntui että kropassa tökki ottaa harjoitusta vastaan.
        Jauhojärvi on kertonut että hän jossain vaiheessa kävi Mäntyrannalta kyselemässä neuvoja ja kokemuksia. Kannattaisikohan Tossavaisen kysellä Jauhojärveltä oliko Mäntyrannalla jotakin huomionarvoista eritoten tuon rasituksen ja levon suhteen.
        Anne Kyllönen taitaa harjoitella ihan oman ohjelman mukaan; olisikohan hänellä mitään annettavaa.
        - Tossavainen kertoi myös ettei hänellä hiihdon lisäksi ole oikein mitään tekemistä. Kielitaidosta luulisi olevan todennäköisesti kutakuinkin aina tulevaisuudessa hyötyä/iloa. Aikaa saisi hyvin kulumaan vaikkapa YouTube:ssa tarjolla olevia kieliohjelmia seuraten ja opiskellen ihan omaan tahtiin (englannin parantamisestakin luulisi olevan aina hyötyä).
        Tsemppiä. (Ei se ole maailmanloppu vaikka hiihtäminen loppuisikin, joskus se vauhti sitten taantuu joka tapauksessa.)


    • Anonyymi

      Lihonnut aivan hirveesti, osta jäykemmät sukset, et luistaa

    • Anonyymi

      Kaisa Salin pakeille, voi hiihellä samalla Teuran lenkkiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4776
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2179
    3. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      1823
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      190
      1792
    5. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      168
      1560
    6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      283
      1431
    7. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      206
      1260
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      88
      1179
    9. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      207
      1162
    10. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      65
      1124
    Aihe