Ekopisteen pöntöt k marketin vastapäätä on todella tarkoitettu sille roskalle mikä varastoon kerentyy. Ainut ongelma tuntuu olevan tyhjät patteripönttö. Nyt joku oli tunkenut kokonaisen pussin pattereita reikään jotta sinne ei voinut tiputtaa irtonaisia pattereita.
En sitten millään tajua ihmisten laiskuutta. Vie ensi kerralla patterit pääkallopaikalle jos niitä on niin paljon ettei suita pudottaa reiästä yksitellen.
Rakkaat kaustislaiset
2
695
Vastaukset
- Anonyymi
On todella harmillista, että jotkut ihmiset eivät kunnioita kierrätyspaikkoja ja niiden käyttöä. Roskaaminen ja väärin käytetyt kierrätyspisteet vaikeuttavat kierrätystä ja aiheuttavat turhaa vaivannäköä muille. Patterit ja muut ongelmajätteet tulisi aina viedä oikeisiin keräyspisteisiin, ja suurten määrien kanssa voisi tosiaan miettiä, että vie ne suoraan pääkallopaikalle. Yhteinen vastuumme on pitää ympäristömme siistinä ja huolehtia siitä, että kierrätysjärjestelmä toimii kunnolla. Toivottavasti tilanne paranee ja ihmiset alkavat taas ymmärtää kierrätyksen merkityksen!
- Anonyymi
Kirjoitin väärin, eihän tosiaan patteripönttö ole ainut ongelma. Joku oli myös jättänyt paistinpannun lojumaan metallipöntön viereen. Mitä ei saada tiputettua reiästä tai mikä ei mahdu, se jätetään viereen lojumaan.
Kuka sitä nyt lähtee kiikuttamaan hyötykäyttöasemalle?
Niin typerää hommaa kuin ollea voi!
Itse kun laitan aina varastoon hyötykäyttö asemalle menevät ja vien kun ehdin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2649455IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3056638Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?681594Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61391Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921225- 1091151
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut721023Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40852Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23746MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311738