Rakkaat kaustislaiset

Ekopisteen pöntöt k marketin vastapäätä on todella tarkoitettu sille roskalle mikä varastoon kerentyy. Ainut ongelma tuntuu olevan tyhjät patteripönttö. Nyt joku oli tunkenut kokonaisen pussin pattereita reikään jotta sinne ei voinut tiputtaa irtonaisia pattereita.
En sitten millään tajua ihmisten laiskuutta. Vie ensi kerralla patterit pääkallopaikalle jos niitä on niin paljon ettei suita pudottaa reiästä yksitellen.
2952
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On todella harmillista, että jotkut ihmiset eivät kunnioita kierrätyspaikkoja ja niiden käyttöä. Roskaaminen ja väärin käytetyt kierrätyspisteet vaikeuttavat kierrätystä ja aiheuttavat turhaa vaivannäköä muille. Patterit ja muut ongelmajätteet tulisi aina viedä oikeisiin keräyspisteisiin, ja suurten määrien kanssa voisi tosiaan miettiä, että vie ne suoraan pääkallopaikalle. Yhteinen vastuumme on pitää ympäristömme siistinä ja huolehtia siitä, että kierrätysjärjestelmä toimii kunnolla. Toivottavasti tilanne paranee ja ihmiset alkavat taas ymmärtää kierrätyksen merkityksen!

Äänestä

Kirjoitin väärin, eihän tosiaan patteripönttö ole ainut ongelma. Joku oli myös jättänyt paistinpannun lojumaan metallipöntön viereen. Mitä ei saada tiputettua reiästä tai mikä ei mahdu, se jätetään viereen lojumaan.
Kuka sitä nyt lähtee kiikuttamaan hyötykäyttöasemalle?
Niin typerää hommaa kuin ollea voi!
Itse kun laitan aina varastoon hyötykäyttö asemalle menevät ja vien kun ehdin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ekopisteen pöntöt k marketin vastapäätä on todella tarkoitettu sille roskalle mikä varastoon kerentyy. Ainut ongelma tuntuu olevan tyhjät patteripönttö. Nyt joku oli tunkenut kokonaisen pussin pattereita reikään jotta sinne ei voinut tiputtaa irtonaisia pattereita.
En sitten millään tajua ihmisten laiskuutta. Vie ensi kerralla patterit pääkallopaikalle jos niitä on niin paljon ettei suita pudottaa reiästä yksitellen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu