Wc-pöntön laskuputken reiät

Laskuputken yläosan reikien edestä kumi hapertunut pois ja vesi lorisee nyt säiliöön sitä kautta.

Mitä varten laskuputkessa on nuo reiät? Voiko ne vain tukkia vai täytyykö ostaa uusi putki?
3251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Takaisinimusuoja. Jolloin ei voi tukkia

Äänestä
  • Kiitos vastauksesta, ostan uuden putken.

    Äänestä

  • Vesikatkon aikana voisi ilman sitä imusuojaa vesi imeytyä takaisin verkostoon.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Laskuputken yläosan reikien edestä kumi hapertunut pois ja vesi lorisee nyt säiliöön sitä kautta.

Mitä varten laskuputkessa on nuo reiät? Voiko ne vain tukkia vai täytyykö ostaa uusi putki?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu