Kunnanvaltuutettu kertoo että "tarkoitus oli vaan hätistellä haitaksi olleita Ilveksiä pois eikä ampua susia"!
Hän itsekin on syytettynä viidestä törkeästä metsästysrikoksesta.
On kyllä niin ontuva selitys!
Monta kertaa käynyt "sama vahinko" että ampuneet suden vaikka tarkoitus oli hätistellä Ilveksiä.
Ei #ithu mistä näitä edelleen sikiää noille pikkupaikkakunnille😂
Lapinlahden mies
Anonyymi-ap
3
207
Vastaukset
- Anonyymi
Niimpä ,hyvä kysymys.☝️
- Anonyymi
Omien sanojensa mukaan tämä kuntapoliitikko kasvattanut metsästyskoira mutta lopettanut kasvatuksen susien takia.
Onkohan tuossa motiivi siihen miksi ampuneet susia? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Omien sanojensa mukaan tämä kuntapoliitikko kasvattanut metsästyskoira mutta lopettanut kasvatuksen susien takia.
Onkohan tuossa motiivi siihen miksi ampuneet susia?Huonoja selityksiä kun käry käy.😹😹😹😹😹
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175053Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/942290- 1351978
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481858Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171640"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551246Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu111882Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48821Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.301818Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654