Morris Marina

MM

Miksi kaikki sanoo että Morris Marina on ihan
paska auto? Kaverilla oli taannoin Marina ja se
vaikutti ihan OK autolta. Kommentteja

11

3513

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EE

      Hyvä provoyritys.

      Keksi jotain järjellistä sanottavaa seuraavalla
      kerralla.

    • jarno oulusta

      tosi ihana auto tää morris mulla on ollut MB-BMW-
      AUDIA. mut morris on ollut kaikkkein paras.

    • Austin 1100mk2

      Ei se Marina mikään paska ole,veljeni osti uutena sellaisen oisko ullu 1976 vuossa no mutta kuiteskin ajeli tuonne 90-luvun alkupuolelle sillä ja totesin että ei siinä mitään vakavia vikoja ollu,kuten nykyään KAIKKI viat on merkkihuolto kamaa itte ei voi paljoo öljyjäkään vaihdella.
      Mulla oli kans piha-autona Austin 1100mk2 eli se pidempi Maileri malli ja onhan se tuolla lepikossa vieläkin varastona,piha-ajossa kesti varmaan 12vuotta ellei enempi kun en enää muista.
      Vaatii vaan asennetta nuo Leylandin ja yleensä Brittituotteet kivempi niitä oli rassailla kun näitä nyky "paskoja" joilla ei ole mitään historiallista tulevaisuutta!

    • Marinat pois!

      Mahtaako ketjunaloitajaa enää Marinat kiinnostaa kun siitä kyseli KYMMENEN VUOTTA SITTEN!!??

      • uho

        On vielä muutamia Morris Marina autoja 1973-1981 ollut myynnissäkin


    • British Leyland

      Marina oli hyvä auto. Kummallinen aalto oli silloin luoda huonoa mainetta siihen. Mutta ihminen on joukkosielu. Leyland-tuotteet olivat aina hintansa väärtejä. Leyland-dieselmoottorit olivat 50-luvulla maailman parhaita. Kauan eläköön Great Britain!

    • uho

      Morris marina oli paras auto vuosina 1973-1981 ei ollut turhia vikoja aina lähti käyntiin pakkasellakin ilman moottorilämmitintä mulla oli Marina 1,3 -78 ostin vuonna -86 sillon ajettu 113th oli se pari vuotta kun myin niin aj 180th hyvin toimi.

    • morris76

      mullakin ollut kolme marinaa et kyllä morris marina on ihan hyvä auto . et jotkut tykkää tyttärestä ja jotkut tyttären äitistä et sama pätee auto asioissa myös.

    • Anonyymi

      Kilpailijat levittelivät huhuja maineen tahrimiseksi.

    • Anonyymi

      Kaverilla oli kerran Marina,kuului ajaessa kauhea narina!Tää on ihan tosi tarina..

    • Anonyymi

      Työkaveri meni naimisiin 15 vuotta sitten ja sanoi olevan kokoaikaista marinaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      85
      3913
    2. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      69
      3707
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      44
      2215
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      52
      2179
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      58
      2074
    6. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      51
      1756
    7. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      27
      1429
    8. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      115
      1173
    9. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      105
      1153
    10. Missä yleensä törmäät kaivattuusi??

      Tai näet hänet!!
      Ikävä
      60
      1099
    Aihe