Toyota on luotettava aina

eikä sitä huvin päältä hinata ensinkään.
12232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat
  • Katsoitko yhtään miltä vuodelta linkkisi kirjoitus on?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Katsoitko yhtään miltä vuodelta linkkisi kirjoitus on?

    Suomalaisten omistamien autojen keski-ikä on pian 15 vuotta joten mikä sun ongelma on?

    Äänestä

  • Tuo ADAC:in tilasto on Saksalainen huu-haa tilasto. Se on lähinnä huono vitsi. Saksalaiset vetää aina kotiinpäin niin tässäkin . Todellisuudessa Toyota on vähiten hinattu auto. Toyotat ovat kuuluisia virheettömyydestään.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Tuo ADAC:in tilasto on Saksalainen huu-haa tilasto. Se on lähinnä huono vitsi. Saksalaiset vetää aina kotiinpäin niin tässäkin . Todellisuudessa Toyota on vähiten hinattu auto. Toyotat ovat kuuluisia virheettömyydestään.

    Noin se menee Toyota uskovaiselle ihon alle ja siipipuolustus päälle lapsellisien väitteiden avulla.
    Tuosta kannattaa lukea tuon autoliiton toiminnasta ja historiasta:
    https://en.wikipedia.org/wiki/ADAC

    Taitaa olla Terolla vaikea yrittää löytää mitään parempaa ja laajempaa faktaa ja tilastoa mistään.

    Äänestä

Ihan tarpeestahan sitä Toyota reuhkaakin luulisi hinattavan.

Äänestä
  • Ja paljon hinataankin, eniten jos saan sanoa.

    Äänestä

Ei hinata ainakaan hinausautolla, kun se on kallista. Kaveri hakee Tojollaan..

Äänestä
  • Mikä siinäkin on että vain saksalaisen tiepalvelun mukaan ei saksalaisia hinata vaikka suomalaisen puolueettoman vakuutusyhtiön mukaan ne ovat oseimmin hinauspalvelujen käyttäjiä. Kumpikohan on uskottava tilasto? Kummallako olisi tarvetta vetää kotiin päin? Saksalainen maailman toiseksi suurin autokonsernikin, on tullut kuuluisaksi, niin mistä?

    Äänestä

  • Kuinka tiukassa talutusnuoraotteessa ja tehokkaassa aivopesussa pitää olla että pitää saksalaista tiepalveluraporttia oikeana ja puolueettomana ilman kotiinpäin vetoa?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

eikä sitä huvin päältä hinata ensinkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu