Toyota on luotettava aina

Anonyymi-ap

eikä sitä huvin päältä hinata ensinkään.

12

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Katsoitko yhtään miltä vuodelta linkkisi kirjoitus on?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Katsoitko yhtään miltä vuodelta linkkisi kirjoitus on?

        Suomalaisten omistamien autojen keski-ikä on pian 15 vuotta joten mikä sun ongelma on?


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Tuo ADAC:in tilasto on Saksalainen huu-haa tilasto. Se on lähinnä huono vitsi. Saksalaiset vetää aina kotiinpäin niin tässäkin . Todellisuudessa Toyota on vähiten hinattu auto. Toyotat ovat kuuluisia virheettömyydestään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuo ADAC:in tilasto on Saksalainen huu-haa tilasto. Se on lähinnä huono vitsi. Saksalaiset vetää aina kotiinpäin niin tässäkin . Todellisuudessa Toyota on vähiten hinattu auto. Toyotat ovat kuuluisia virheettömyydestään.

        Noin se menee Toyota uskovaiselle ihon alle ja siipipuolustus päälle lapsellisien väitteiden avulla.
        Tuosta kannattaa lukea tuon autoliiton toiminnasta ja historiasta:
        https://en.wikipedia.org/wiki/ADAC

        Taitaa olla Terolla vaikea yrittää löytää mitään parempaa ja laajempaa faktaa ja tilastoa mistään.


    • Anonyymi

      Ihan tarpeestahan sitä Toyota reuhkaakin luulisi hinattavan.

      • Anonyymi

        Ja paljon hinataankin, eniten jos saan sanoa.


    • Anonyymi

      Ei hinata ainakaan hinausautolla, kun se on kallista. Kaveri hakee Tojollaan..

      • Anonyymi

        Mikä siinäkin on että vain saksalaisen tiepalvelun mukaan ei saksalaisia hinata vaikka suomalaisen puolueettoman vakuutusyhtiön mukaan ne ovat oseimmin hinauspalvelujen käyttäjiä. Kumpikohan on uskottava tilasto? Kummallako olisi tarvetta vetää kotiin päin? Saksalainen maailman toiseksi suurin autokonsernikin, on tullut kuuluisaksi, niin mistä?


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Kuinka tiukassa talutusnuoraotteessa ja tehokkaassa aivopesussa pitää olla että pitää saksalaista tiepalveluraporttia oikeana ja puolueettomana ilman kotiinpäin vetoa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      162
      4113
    2. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      37
      2403
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      155
      2131
    4. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1699
    5. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      80
      1292
    6. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1250
    7. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      31
      1139
    8. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      144
      1102
    9. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

      Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
      Maailman menoa
      100
      908
    10. Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi

      Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannan­hoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.
      Lieksa
      115
      830
    Aihe