Nyt meni viimmenenki kiinnostus jokojoko palloon.....Jymyn kotipelipaikan nimeksi
TERRAFAME.....ei #ittu.
talvivaara
27
528
Vastaukset
- Anonyymi
Minulla meni mielenkiinto tuohon touhuun silloin, kun sain tietää, että Hiukan kenttä on Marjex Stadion. En ole käynyt kertaakaan sillä Stadionilla.
Ennen Marjexia kävin silloin tällöin.
Mikähän tulee nimeksi tuonTerran jälkeen. - Anonyymi
Terrafame on jymyn sponsori, joka maksaa jymyn puolesta kunnalle kentän kulut 50 000 € vuodessa. Siitä hyvästä kentän nimi on Terrafame. Rahalle vastinetta näin.
- Anonyymi
Ei ole sopimuksen yksityiskohdat julkisia. Saattaahan toi maksaa enemmänkin...
- Anonyymi
Oisko parempi punaisen Belaruksen kenttä.
- Anonyymi
En ole koskaan käynyt katsoo pesäpalloa Sotkamossa mutta nyt menen katsoo millainen on tuo uusi Terrafame Areena. Kesällä nähdään katsomossa.
- Anonyymi
Samanlainen se on kuin ennenkin, hölmöläisen suunnittelema kun jätettiin suurin osa katsomosta ilman katetta.
- Anonyymi
Ois ollu ees Tilley Areena
- Anonyymi
Veronmaksajat maksaa. Terra saanut taas viikkorahat niin laitetaan haisdmaan ja paukutellaan henksdleitä.
- Anonyymi
Onhan tämä, Purra ottaa miljardeja velkaa lisää ennestään umpivelkaiselle hölmölälle ja syytää näitä velkamiljoonia konkurssi kypsälle tehtaalle, joka jakaa näitä rahoja pesäpallon pelaajille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onhan tämä, Purra ottaa miljardeja velkaa lisää ennestään umpivelkaiselle hölmölälle ja syytää näitä velkamiljoonia konkurssi kypsälle tehtaalle, joka jakaa näitä rahoja pesäpallon pelaajille.
Johtajat ja pikkupomot pääsee elvistelemään kylillä rahamiestä. Ne jotka ovat siellä töissä tai ovat olleet kyllä tietävät mitä siellä suurin osa hommista on eli ihan hatusta vedettyä joutavaa rassautumista ja epätoivoista yrittämistä ja täysin tuottamatonta. Veronmaksajilta kupataan rahat tietyille johtajille ja firmoille.
- Anonyymi
Helvetinesikartano.
- Anonyymi
Kunnonpaikka kunnon miehille ja naissille
- Anonyymi
Veronmaksajien elättejä, sama olisi maksaa kotiin.
- Anonyymi
Hyvä työnantaja ja iso sellainen.
- Anonyymi
Mikään tukityöpaikka ei ole hyvä.
- Anonyymi
Olisivat laittaneet nimeksi Saaste areena.
- Anonyymi
Hiukan krapula!
- Anonyymi
Opetelkaa potkimaan palloa
- Anonyymi
Tai mummoa. :D
- Anonyymi
Paljonko tähän Terrafameen ja sen edeltäjään on uponnut valtion tukirahoja, veikkaan että yksi miljardi ei riitä.
- Anonyymi
Annen Grilli Areena, koska Annen Grillillä myytiin ennen Jymy burgeria
- Anonyymi
Paljonko Annen krillillä olisi ollut luvata kahisevaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paljonko Annen krillillä olisi ollut luvata kahisevaa
Marjex Areena, Kajawood Areena..
- Anonyymi
Sopupelistadion olisi hyvä nimi paikalle.
- Anonyymi
Annen grilli on kuitenkin ollut tuottava yritys toisin kuin terra
- Anonyymi
Näinä sotaisina aikoina kentän voisi ristiä suojeluskunnan kotipesäksi.
- Anonyymi
Hämeenlinnassa Rinkelinmäen jäähalli oli joku vuosi sitten Patria Areena eli sponsorinimenä meidän puolustustavara firma. Nykyään halli on Pohjantähti Areena.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi3152888Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä562655- 1201712
- 1181440
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1461390Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://301283PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1491238- 691090
- 741079
- 701030