Pasi Räty ja Rebekka Härkönen

Anonyymi-ap

Miksi Härkönen valehteli tapahtuneesta, että Räty yritti käydä kimppuun?

Kirjan myynnin takia vissiin. Härkönen oli pleksilasin suojassa ja ainoa kimppuun käymisen yritys oli se että Härkönen koki että Räty oli jännittynyt ja vihainen katse.

Ei kai Rätykään ole niin tyhmä että luulisi pääsevänsä jollain taikavoimilla pleksilasin läpi. Kyseessä oli mediatemppu.
Myöhemmin Härkönen sai vankilasta puhelun, jonka mukaan rikollisjärjestö United Brotherhoodiin kuuluvat vangit olivat todennäköisesti masinoineet Rädyn hyökkäämään toimittajan kimppuun. Härkösen työnantaja Turun Sanomat teki asiasta rikosilmoituksen.

Tämäkin juttu hautautui. Soittajaa ei tutkittu. Oli Pelkkä Härkösen väite asiasta. Jos olisi haluttu masinoida hyökkäys niin kai nyt idioottikin tajuaa että tuo paikka olisi typerääkin typerämpi.

Ubm: llä taatusti olisi ollut siviilissä porukkaa jotka olisivat masinoineet hyökkäyksen muualla.

Saako siis ns. rikostoimittaja satuilla mitä vaan sen takia että kirja myisi paremmin?

2

533

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huomiota kirjalle, nimenomaan!! Olen käynyt lapsuuden kaveria tapaamassa Saramäessä, ja siellä oli paksu pleksi kattoon asti ja puhelimet!!
      Tämä luodinkestävä lasi aina tapaamisissa siellä. Ainoastaan perhetapaamiset järjestetään kahden naisen kanssa, kuulemma TV, pari nojatuolia ja sänky.
      En nyt tiedä tarkoititko Härkönen että hänellä täytynyt olla suhde Rätyyn, jos tapaaminen ilman panssarilasia?! Se on edellytys perhetapaamiseen, jännämiehet voivat kiinnostaa ketä tahansa..

    • Anonyymi00002

      En tiedä muuta kun että Pasi Räty on täysi raukka.

      Räty tappoi itselleen tuntemattoman 74-vuotiaan liikuntarajoitteisen eläkeläisen ilman mitään syytä.

      Mitä muuta se on kuin raukan teko?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      822
    2. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      361
      790
    3. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      75
      613
    4. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      49
      600
    5. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      599
    6. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      65
      575
    7. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      30
      566
    8. En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä

      Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.
      Ikävä
      25
      530
    9. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      527
    10. Jos se onkin niin

      Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se
      Ikävä
      27
      522
    Aihe