Hei, onko kellään muulla tullut vastaan firmoja jotka vuokraavat asuntoja syystä tai toisesta mutta kun koittaa vuokranmaksu niin eipä kuulu vuokria ajallaan? , saa soitella monta kertaa perään, aina ei vastata edes puheluihin, sähköposteista puhumattakaan ja jos vastataan niin aina on juuri se viikko jolloin tarkotus maksaa vuokrat ajantasalle.
Äärettömän rasittavaa, itselleni on aina opetettu että oli mikä tilanne tahansa niin vuokra/ asuminen pitää aina maksaa ajallaan että pysyy katto pään päällä ja jos jotain ongelmia ilmenisi niin silloin fiksu ihminen olisi yhteydessä vuokranantajaan ja kertoisi rehellisesti mikäli vuokra viivästyy.
Yksi kyseinen firma on Condo group oy (nimi varmaan vaihtunut enemmän kuin kerran), en suosittele kenellekkään heitä vuokralaisiksi jos mielii saada vuokrat ajallaan.
Firmat vuokralaisina
Anonyymi-ap
0
337
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2743487Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1321880Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3001629- 791470
- 781451
Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531166Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001150Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois681029- 631021
- 221007