Jämsän seutu. Vähissä on aiheet.

Ettekö muuta keksi kun näistä pakolaisista. Kertokaa milloin he mahdollisesti lähtee takaisin jos niistä tarvii hölistä. Niin turha lehti.
17697
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

onhan siellä moottoriurheiluakin joka viikko. Olet varmasti lehden tilaaja ja voit kommentoida suoraan sinne juttujen alle kunhan olet lukenut ne.
Muuten pakko ihmetellä oletko sinä putinisti vai rasisti.

Äänestä

Pakolaisista kyllä ja yhden mutu-tuntumaan perustuvia tuulivoimakielteisiä kirjoituksia harva se päivä.

Äänestä

Eikä saa kommenttia läpi jos kehottaa vaikka vaan miettimään että miten nämä miehet on täällä. Jos suomi joutuisi sotaan menisin rintamalle. Tai että jämsästä vähenee veronmaksajat ja tilalle tulee veroista maksettavia loisia. Ei julkaista.

Äänestä

Olihan juttu olkkolan muutamasta katuvalosta. Valtavaa vääryyttä yrittäjille.

Äänestä
  • Jokaisessa niissä #kymmenissä raskaissa ajoneuvoissa# on omat valot.
    Ja yrittäjätkin pitävät huomiovaatteita kuvassakin.
    Otsalamput muille.
    Pimiissä on parempi paeta hauleja.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Jokaisessa niissä #kymmenissä raskaissa ajoneuvoissa# on omat valot.
    Ja yrittäjätkin pitävät huomiovaatteita kuvassakin.
    Otsalamput muille.
    Pimiissä on parempi paeta hauleja.

    Uskaltavat huutaa, kun yrityksen perus

    jalka on yhtyneet .

    Äänestä

  • Joo kovaa vääryyttä on hyvin toimeentuleville yrittäjille, kun ihan katuvalot sammuu ja kaupunki lopettaa yksityistien kunnossapidon.
    Tien varsilla asuvat kustantavat ja ovat vuosikaudet kustantaneet muillakin ns. yksityisteillä auraukset sun muun ylläpidon.
    Eiköhän sitä pitäisi olla viimeinkin samanarvoisia näiden teidenkin suhteen.

    Äänestä

  • Arvoton paskapökäle... menisit töihin...

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Joo kovaa vääryyttä on hyvin toimeentuleville yrittäjille, kun ihan katuvalot sammuu ja kaupunki lopettaa yksityistien kunnossapidon.
    Tien varsilla asuvat kustantavat ja ovat vuosikaudet kustantaneet muillakin ns. yksityisteillä auraukset sun muun ylläpidon.
    Eiköhän sitä pitäisi olla viimeinkin samanarvoisia näiden teidenkin suhteen.

    Taitaa näissä firmoissa valot sammua muutenkin.
    Lähiaikoina? Hitsata voi ilman kunnan valojakin.
    Taitaa olla kavotkin porattu?

    Äänestä

Nämä Ukrainan mummut voi ruveta pakkaan puumaatuskat, ja lähteä meneen.
Ei tämä ole mikään hyväntekeväisyys maa.

Äänestä
  • Voi sinua reppanaa. Tuliko vihko täyteen eikä ole varaa ostaa uutta? Rekisterinumeroiden kerääminen on hieno harrastus, joten koeta saada jostain sentit kasaan ja osta uusi vihko.

    Äänestä

Kyllä tyhjänpäiväisistä "vanhojen tansseista" on rajusti kuvia tuossa paikallislehden läpykässä vuodesta toiseen. Tanssiaiset on kuin suoraan Pohjois-Koreasta. Väkeä kyllä on, mutta kukaan ei hymyile... nauramisesta nyt puhumattakaan.

Äänestä
  • se on sitä teeskentelyä,suomi on mailman onnelisin maa.

    Äänestä

Buumereiden läpyskä. Kolumnejakin kirjoittelee buumerit buumereille. Kuka muu viitsii lukea.

Äänestä
  • Voisko ne eläkeläiskolumnistit heivata Jämsänjokeen, kun niiden taivasteluja ei jaksa? Palkatkaa vaikka joku nuori, joka osaa kirjoittaa ja jolla on sanottavaa Jämsän tilanteesta.

    Äänestä

Jämsä on nykyään kuin kyläpahanen karjalan takaa.

Äänestä

Ei täällä taida keskimääräisen viikon aikana kovin isosti uutisoitavaa tapahtua, jos aivan tarkkoja ollaan.. lakkovahteja kuvaamaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ettekö muuta keksi kun näistä pakolaisista. Kertokaa milloin he mahdollisesti lähtee takaisin jos niistä tarvii hölistä. Niin turha lehti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu