Tyhjäkäynti ja akku

Kuinka tuo tyhjäkäynti kuluttaa sähköauton akkuja?
Kannattaako liikennevaloissa sammuttaa moottori.
7177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kun auto ei liiku niin moottori ei käy. Ei ole sähköautossa tyhjäkäyntiä.

Äänestä
  • Hyvin ammuttu typerä aloitus alas.🤣🤣🤣

    Äänestä

  • Talvisodan veteraani otti oikein tosissaan, hihi.

    Äänestä

  • No pitäähän esim lämpöä tulla auton sisälle koko ajan, liikennevaloissa hyvin pian on lasit huurussa! Eli ei voi olla sammutettuna auto.

    Äänestä

Patteriauton lataaminen on tyhjäkäyntiä. Diisseli kulkee senkin ajan.

Äänestä

Latauksessa ollut Audi kärähti Muuramessa. Sammuu ajallaan palokunnan pöntössä.

Äänestä

Tyhjä käynti taas tapahtuu useimmiten terveyskeskuksessa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuinka tuo tyhjäkäynti kuluttaa sähköauton akkuja?
Kannattaako liikennevaloissa sammuttaa moottori.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu