Hallitus puuttuu tilanteeseen tehokkaasti
Suomi kuten muukaan Eurooppa ei ole välttynyt maahanmuuton synkiltä seurauksilta, muun muassa seksuaalirikollisuuden suurelta kasvulta. Antikainen antaa kiitosta hallitukselle, joka on ryhtynyt määrätietoisiin toimiin maahanmuuttopolitiikan kiristämiseksi.
– Islamilaisessa kulttuurissa naisten oikeuksiin ja sukupuolten väliseen tasa-arvoon ei suhtauduta samalla tavalla kuin länsimaisessa kulttuurissa. Tilanteeseen on kyettävä puuttumaan tehokkaasti. Hallituksen maahanmuuttopolitiikan uudistuksiin kuuluvat rajamenettelyiden tehostaminen, perusteettomien hakemusten nopeampi käsittely sekä kielteisen päätöksen saaneiden turvapaikanhakijoiden palauttaminen entistä nopeammin.
– Erityistä huomiota kiinnitetään kansallista turvallisuutta uhkaaviin henkilöihin ja rikoksiin syyllistyneiden ulkomaalaisten karkottamiseen. Rikoksiin syyllistyneiden ulkomaalaisten karkottamisia tehostetaan myös saattamalla palautussopimukset kuntoon kolmansien maiden kanssa.
Suomen Uutiset
eikö vaasassa ole maahanmuuttajia? miksi poistetaan uutisia?
Anonyymi-ap
2
143
Vastaukset
- Anonyymi
Sananvapaus on valhe.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1506801MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny635923Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884549NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1004476Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1614290Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941680- 4021576
- 821379
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301365Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411151