Kaksi kolmekymppistä

Anonyymi-ap

"miestä" raiskasi nuoren naisen törkeästi Lahdessa.

"Päijät-Hämeen käräjäoikeus tuomitsi Testif Negassi Tesfan, 32, ja Andemariam Teklehaimanotin, 33, kolmen vuoden ja neljän kuukauden ehdottomaan vankeus­rangaistukseen törkeästä raiskauksesta."

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011035122.html

19

739

    Vastaukset 19

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rikastuttivat kulttuuriamme taas.

    • Anonyymi

      Rasismia.

    • Anonyymi

      Ladon taakse ja nappi otsaan!

      • Anonyymi

        Aikamoista vihapuhetta. Kannattaa muistaa, että pojat vahingossa tekivät tuon ja katuvat täysin tekoaan. Heilläkin on ihmisoikeudet!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aikamoista vihapuhetta. Kannattaa muistaa, että pojat vahingossa tekivät tuon ja katuvat täysin tekoaan. Heilläkin on ihmisoikeudet!!

        Oletpas sinä sinisilmäinen. Tekivät tietoisesti väärin ja kun joutuivat vastuuseen teoista, uhriutuivat. Säälittävää!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aikamoista vihapuhetta. Kannattaa muistaa, että pojat vahingossa tekivät tuon ja katuvat täysin tekoaan. Heilläkin on ihmisoikeudet!!

        Taidat vihata ja halveksua naisia???


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aikamoista vihapuhetta. Kannattaa muistaa, että pojat vahingossa tekivät tuon ja katuvat täysin tekoaan. Heilläkin on ihmisoikeudet!!

        Sano tuo uhrille. Katuvat korkeintaan sitä, etteivät raiskanneet enempää.


    • Anonyymi

      Ei hämäriin ja Aleksin poijaat pysty pitään lähtee puhtaana!!no mitä odottaa kun lahest kysymys ja lahtelaisista!! Suomen Chicago muka!! No lahti oo koskaan puhdas ollutkaan ja vesi on mitä on!vedessä vikaa!

    • Anonyymi

      Ja tuomion jälkeen ulos maasta!
      Kumma himo ottaa näitä tänne maahan kun tietää että 99% täysin mätiä yksilöitä 🤬

    • Anonyymi

      Toivottavasti karkoitetaan nopeasti.

    • Anonyymi

      Seksuaalirikos on AINA OMA VALINTA! Kaikki seksuaalirikolliset pitäisi lähetää Siperiaan pakkotyöhön loppuelämäksi.

    • Anonyymi

      Väkivalta kaupungissa on aina vihattu ja jopa joukkomurhattu naisia.

    • Anonyymi

      Tapettavaa ja kidutettavaa alilihaa kyllä riittää. Aavikkosaatanat seipään nokkaan.

    • Anonyymi

      Päiviltä no olisi pitänyt päästää.

    • Anonyymi

      Kohta on aika monta kaveria syytettynä rasistisesta nettikirjottelusta.

      • Anonyymi

        Mitään Ei saa enää sanoa. Kaikki on nykyään vihapuhetta! Faktat on kiellettyjä! Tunteiden sanoittaminen on kiellettyä! Tämä vain kertoo rappiollisesta tilasta sananvapaudessamme.

        Miksi rikollisia pitäisi hyysiä ja sääliä? Toki jokaisella on jakamaton ihmisarvo ja ihmisoikeudet, mutta teot määrittävät meidät toisten ihmisten silmissä. Jos PERSEILET, kärsit!

        Oma mielipiteeni on: Kaikki perseilijät pitäisi suruitta lopettaa.


      • Anonyymi

        Rasismi ja vihapuhe on kaksi eri käsittettä. Vihaa tässä herättää '" miesten" teot, ei heidän etninen tausta. Jos kantasuomalainen raiskaa, tulee ihmisiltä sama reaktio.


    • Anonyymi

      puolustuksen mukaan mamut oli iltalenkillä.törmäsivät tähän hutsuun ja siinä kun kaatuivat mamun heppi vahingossa upposi tän ämmän tussuun .no kaveri tuli auttaan ja nostotilanteessa kaatui itse .kohtalokkain seurauksin ja tän auttajan heppi upposi samaan koloon.nyt mamut ovat sitten osittain sukua kun ovat ollet samalla reiällä.eli ovatniinsanottuja mulkkututtuja.tämä on heidän kulttuurissaan paha häpeä.nyt heidän vanhempansa kieltävät heidät.äidit eivät kuulemma ole koskaan voineet synnyttää tollaisia irstailijoita.nyt mamut hakevat korvausta suomen valtiolta ja tältä hutsulta .kun ovat maattomia ja suvuttomia ja joutuvat elämänsä laahustamaan varjoissa.

    • Anonyymi

      Ratkaisu
      Mamu löytyy jorpakostako 100kg ketjua ympärillä niin poliisiraportissa lukee että mamu yritti varastaa ketjua enemmän kun jaksoi uimalla viedä

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      43
      935
    2. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      95
      913
    3. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      775
    4. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      116
      721
    5. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      80
      668
    6. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      43
      621
    7. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      34
      614
    8. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      600
    9. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      586
    10. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      46
      568
    11. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      20
      535
    12. Voisiko vielä välillemme jotain kehittyä

      Vai heihei ja ei nähdä enää.
      Ikävä
      33
      533
    13. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      36
      512
    14. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      66
      509
    15. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      25
      492
    16. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      44
      476
    17. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      106
      467
    18. Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa

      Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      460
    19. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      44
      454
    20. Pahkalassa tapahtuu

      Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi
      Parkano
      7
      427
    Aihe