Komeuden kirous myös tanssimoissa?

Anonyymi-ap

Huomautettakoon heti aluksi, että tässä keskustelussa olisi tarkoitus keskustella kirouksen aiheuttaneesta komeudesta, josta kantajallaan olisi tarvittaessa esittää jonkinlaiset kolmannen tahon myöntämät paperit elikkäs puolueettomat todistukset, mutta mutu-komeatkin voivat toki osallistua.

Henkilökohtaisesti en silloin pitänyt sitä juurikaan minään, kun tulin valituksi yli kahdeksansadan (800) mieskomeuskilpailijan joukosta kaikkein komeimpana erääseen valtakunnalliseen jetset-tilaisuuteen edustustehtäviin. Suoraansanottuna minua syletti silloin koko ajatus komeuskilpailusta, jonne minut oli tietämättäni elikkäs lupia sen kummemmin kyselemättä ilmoitettu. Mutta yhtäkaikki äskettäin supermarketin kassajonossa mieleeni juolahti, että mahtaisivatkohan kaikki nämä sekä supermarkettien kassajonoissa että tanssimoissa ihanien naisten kanssa sattuneet pöllöpäisetkin edesottamukset sittenkin johtua siitä voitosta? Mitäs mieltä arvoisa raati tällä kertaa on?

8

410

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt kun deittiapplikaatioiden data on annettu tutkijoiden käyttöön on kaikki tavallaan kristallinkirkasta.

      Deittiapplikaatioissa naiset tekevät kuin lystäävät kun kukaan ei ole katsomassa tai häpäisemässä touhuamista.

      100%:a naisista swaippaa oikealle kun kyseessä on miesten komein 1%:a
      90%:a naisista swaippaa oikealle kun kyseessä on miesten komein 5%:a
      20%:a swaippaa oikealle kun kyseessä on miesten komein 10%:a
      10%:a swaippaa oikealle kun kyseessä on miesten komein 20%:a

      Miesten rumin 80%:a saa käytännössä nolla swaippia oikealle

      Sama se on tansseissa ja baareissa. Jo hyvin alkuillasta naiset päättävät kenen kanssa lähdetään jatkoille naimaan. Siis päätös on tehty valita ne baarin/tanssipaikan komistuksen valinnasta ensimmäisen puolen tunnin aikana.

      Loppu on vain teatteria.

      Rumat tanssitaitoiset miehet yrittävät jotakin epätoivoista loppuillasta vaikka asioista päätettiin jo monen monta tuntia sitten naisten toimesta.

      • Anonyymi

        Monet naiset kuvittelevat, että komea mies ei millään voi olla ainakaan sillä hetkellä sinkku.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Monet naiset kuvittelevat, että komea mies ei millään voi olla ainakaan sillä hetkellä sinkku.

        Niin tai sitten he ovat saaneet jotain kautta tietää, että sillä miehellä on huonot hampaat...!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Monet naiset kuvittelevat, että komea mies ei millään voi olla ainakaan sillä hetkellä sinkku.

        Naiset hakee haullaan rumia ja tyhmiä tanssimaan ja renttuja ja huijareita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Naiset hakee haullaan rumia ja tyhmiä tanssimaan ja renttuja ja huijareita.

        Nuoret naiset tykkää komeista ja siisteistä ja hyvälle tuoksuvista miehistä, vaikka vähän vanhemmistakin. Puhtaus ja sivistys on puoli tanssia.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tuossa aamtuimaan partaa ajaessa juolahti peiliin katsoessa mieleen, että sellainen yleisnero, joka hallitsee sekä kone- että tieto- ynnä rakennustekniikan niksit ja ymmärtää kauniitten naisten päälle ja on vielä komeakin, on kumminkin näissä tanssipiireissäkin aika harvassa.

      • Anonyymi

        Huomautettakoon vielä epäilijöilleni näin, että ainoastaan intimiteetillisten suojauskerrointeni maksimoimisen takiä jätin cv: ssäni mainitsematta erikoistumisteknologisen suuntani, jonka parissa puuhastellessani myönnän toisinaan puhuvani itsekseni, koska joudun itseasiassa itsekin aika useinkin kysymään neuvvoja itseltäni.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1147
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      551
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      216
      500
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      487
    Aihe