Nyt on aluevaaleissa tarjolla kaksi kovaa ja nimekästä sosialistia. Juha Manni ja Seppojuhani Ruotsalainen. On mielenkiintoista seurata kumpi tekee väkevämmän vaalityön ja kumpi kerää enemmän ääniä.
Aluevaalit
17
1137
Vastaukset
- Anonyymi
Manes saa enempi ääniä
- Anonyymi
Nyt miettikää HYVIN tarkkaan..ketkä myös uskaltaa avata suunsa juupas/eipäs saa riittää.ja ketkä myös kuuntelee kuntalaisten mielipiteitä.ei yksin valtiaita enää.
- Anonyymi
Kokoomuksella tosi vahva lista. Vapaamuurareista eläkeläisiin. Kaikki käy jäähallista Suojan aitiopaikkoihin. Vahva suositus.
- Anonyymi
Nuoria valtuustoon vihdoinkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nuoria valtuustoon vihdoinkin.
Juu nuoria ja yksi saarijärveltä Kiminkinen. Hän tietää jotakin tavallisten kansalaisten tarpeista. Lääkärikun on. Ei tarvita neuvoksia eikä professoreita eikä varsinkaan yli 65 vuotiaita.
- Anonyymi
En kyllä ikipäivänä tuota "teatterimiestä" äänestäisi mihinkään.
- Anonyymi
Juurikin näin, mieluiten paikallista vapaamuuraria.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juurikin näin, mieluiten paikallista vapaamuuraria.
Kyllä, vapaamuurarit, leijonat ja rotaryt ja sirkat valtuustoon. Saadaan mallikelpoista ja hyvät käytöstavat osaavaa porukkaa päättäjiksi.
- Anonyymi
Juu täytyy olla sellainen joka ei nuoleskele eikä ystävä /sukulaisuhde ole ekana valinnoissa.
- Anonyymi
Omakuntalainen. Nyt nuorille tilaa eläkeläiset pois.(karstula tarvii uudistusta ei mitään torikatoksia oli kyllä älytön kallis lautakasa täysin käyttämätön.
- Anonyymi
Juu nyt on aika täys vaihto jäärät pois.
- Anonyymi
Karstulan pitäisi sinäkin yksi linjaauto vuoro saada karstula /jyväskylä vuoro vaikka kerranviikossa myös paluu kyyti .parituntia ostosaikaa .pääsis työläisetkin kotia iltapäivästä ongelmahan on että ei voi ottaa työtävastaan kun ei kyyditystä.
- Anonyymi
Toi olisi hyvä kerranviikkoon karstula/jyväskylä #jyväskylä /Karstula tässäkin jäärät asialla.(nyt vaihtoon koko henkilöstö vaihtelua tulisi ihan uusia toimia ym.NUORIA nyt äänestämään.
- Anonyymi
Ääniä ei sais toinen osapuoli yhtään jos ihmiset tietäisi kulissien takaa olevat jutut
Kyllä se ylpistely lähtisi siitä kariutumaan ku kyläkäiset tietäs millanen osapuoli sielä häärää päättäjissä😎 - Anonyymi
Anna tulla julki vaan, nyt on sen aika.
- Anonyymi
ei ääntä aluevaaleissa kepuemeritukselle.
- Anonyymi
Ei kokoomus !
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1033576Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta133413Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1142423Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää532412Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten772381Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1472161Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom52050HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364361957Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin571902Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt411893