Lervon touhu jatkuu

Anonyymi-ap

Lervon koulunkäynnistä sen verran että liikeneluvan löysi ojasta Huldan kioskin vierestä -67 ja siittä lähtien on puikotellut rahtia urgoolit Kwai Joen siltaa soittaen. ammattipätevyyden Lervo osti mustamäen torilta -99, kortissa lukee 4/37 menee vanhaksi. Aune-mummakin sano että Lervolla kaikki luvat kunnossa, vaikka pikku pätkässä kuormia kelkkookin, kuulemma työturva+tieturva 1 ja 2 ja 3 ja 4 käyty

12

508

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      OLIN PAIKALLA KUN LERVO LAULOI TÄMÄN, LERVO JOI ESITYKSEN AIKANA KAKSI KAHVIA RUNSAALLA KOSSULLA JA SÖI KOLME HÖYRÄRIÄ. ON SE VAAN MELKOINEN KELMI JA KONNA JA LÄHTI SITTEN METSÄN LAITAAN PASKALLE KUN PÖNTTÖ OLI JO TUKOSSA. JA TÄMÄ TARINA ON SITTEN TOSI!

    • Anonyymi

      Oliko tuo ennen runkovetoa.kiila keikkaa?

    • Anonyymi

      LERVO AJAA RUNKOA KORSO-SOMPASAARI LINJALLA, RIRL KIL KRIRRILLÄ SYÖ HÖYRÄRIÄ JA HUOLTIKALLA TUTKII PAARITYTÖN RUNGON ENNEN ASTUMISTA. MYLVII KUIN MULLIBIISONI JA LASTI LÄHTEE.
      LEGVON MOTTO KUN ON ETTÄ LASTI TOIMITETAAN AINA PERILLE!

    • Anonyymi

      eissaatana ole tuohon paljon lisättävää, mutta sanon tai kerron senkin mullisonnista tuosta kolitsikunkusta, että lervo ei laske kolitsia pois, ei paskal eikä panohommissa. konna se on ja takuumurean kun läjittää mittarikentänlipan varjossa, ei siitä ajusonni enää komiammasi tule vaikka aurinkokin paistais kuulaasti vartinlekan latoviinapullon läpitte

    • Anonyymi

      Elinkeino viraston musteleimat ovat haihtuneet tuuleen.🥱

    • Anonyymi

      ÄITE VAINAALLE LUIN LERVO SÄTTIÄ MÄNNÄ VIIKOLLA AJAN KULUKSI. TOKASI ETTÄ LIEKKÖ TOTTA PUOLETKAAN JUTUISTA!!! HUUSIN PÄIN NAAMAA TOTTA JOKA SANA JA PUOLET LIIAN VÄHÄN!!!!! KYRPII LERVO KIELTÄJÄT JA EPÄRÖIVÄT TUOMAAT! JOS LERVO SUOLTAAN AVAA JA KONTENTTIA LASKEE PUNTTIIN NIIN SE EI EPÄILYÄ KAIPAA! ISOA JA TOTTA KU AJU MULLI KULLI!

      PS. LÄJITTÄKÄÄ TUSSUKOSKEN SEON PIHA. KEVÄT TULEE JA KÄRPÄSET EI PÖRRÄÄ

    • Anonyymi

      Ka-lervo,Lessu ja Lervo ajoi kerran kolonnassa kymppitiellä kesällä -84. Äll aa puhelin kuumana heittivät rahtiläppää. Lervo edellä, heitti banaanin kuoren ikkunasta. Lessu huus lällään "SAATAHANA KUM KYMPPIPYÖRÄ SUTAS TYHJÄÄ KUN OSU BANAANINKUORI VETORENKHAASEEM" Tämäkin on tosi!

    • Anonyymi

      Jokainen Lervon sana on totta.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        KYLLÄ! Minä luin koko kesälomani tuota ryhmää, on hyvä.
        Tv. Keijo K Koljootti, Pärnäinen


    • Anonyymi

      Lervo ajoi rekallaan tiellä kuin tuulen nopeudella. Hän oli hieman päissään, mylvien ja huutaen: "Älläähän, paska haisee ja vekselit kaatuu!" Rekka heilui ja törmäili, kun Lervo menetti hieman kontrollin. Samalla hän päätyi protestilistalle, ja päätti juhlistaa uutta saavutustaan kunnolla. Hän joi kunnon kännit ja huusi puhelimessa Kassulle: "Älläää, puhelimessa! POLTAN KOKO PASKAN, JOS ETTE TEE H.E.T.I MULLE TILINPÄÄTÖSTÄ!"

      Kassu vastasi puhelimeen: "Tarttetaas jotain kuitteja ja ym., Lervo." Silloin Lervo menetti malttinsa ja löi luurin korvaansa: "Älläää!" – ja jatkoi hurjaa menoaan.

      Samaan aikaan, kun Lervo teki kaivurilla töitä, kaikki takaa-ajajat kiristivät jo vöitään. Ulosottovirasto oli ottanut hänet tiukkaan pihteihin, ja Lervo-pöpi hääräili Kassun kaatopaikkabisneksiä ja halusi päästä protestilistalle. Kassu ja Rattoraija heijailivat, ja kuskikojootti-Kassu oli ulosotto virneessä, silmät kuin tomaatit, protestilistalle päässyt.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      184
      1779
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      923
    3. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      111
      805
    4. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      755
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      209
      674
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      134
      641
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      52
      601
    8. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      20
      600
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      51
      572
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      556
    Aihe