Minuun ”rakastutaan” ainoastaan hyötymis tarkoituksessa.
Vitsi kun löytäisi sellaisen naisen, joka rakastaisi pyytteettömästi sydämensä pohjasta!
18
284
Vastaukset
- Anonyymi
Kuulostaa aika hyödylliseltä välittämiseltä.
- Anonyymi
Niin. Harvassa ne timantit ovat. Itsekin tuota samaa odotellessa, vaikkakin miestä.
- Anonyymi
Tee oikeat sopimukset kirjallisesti, se karkottaa pahimmat onnenonkijat. Jos tuon jälkeen on aidon oloisesti kiinnostunut, hommasta voi tulla joitakin. Näin minä tein ja 30 vuotta on yhdessä menty.
- Anonyymi
Todennäköisesti monet on rakastaneet mutta olet torjunut tai jättänyt heidät koska ovat liian helppoja ja tavoitellut niitä jotka eivät sinusta välitä.
- Anonyymi
Ohi!
- Anonyymi
Ole itse sitä mieltä kuin olet. Mutta kun et sovi kaupunkiinkaan asumaan. En ole tähän syyllinen.
- Anonyymi
Älä tee hyötymistä helpoksi, niin löydät joskus jonkun joka jää vaikkei pääse hyötymäänkään. Ehkei silloin ole aikeitakaan vaan hyötyä.
Jasu - Anonyymi
Miksi hjalliksella käy niin hyvä tuuri, että toinen toistaan kauniimpia nuoria naisia ”rakastuu” häneen. 😂
- Anonyymi
Koska asuu Sipoossa vaikka on helsinkiläinen ja vaaleissa ilmoittanut kotikunnakseen Sipoon, jossa on kirjoilla. Tosin vaaleissa on sitten helsinkiläinen, kun on asunnotkin molemmissa kunnissa. Tosin Helsingin asunto on ollut vuokrattavana, mutta asuu kuitenkin siinä.
Mielenkiintoinen mies...
- Anonyymi
Mä oon kyllä rakastunu ihan oikeesti
- Anonyymi
Oliko se hyötymismielessä jos halusi läheisyyttä ja sellasta?
- Anonyymi
Jos haluaa narsistisesti tyydyttää vain omat tarpeensa niin sitten kyllä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos haluaa narsistisesti tyydyttää vain omat tarpeensa niin sitten kyllä.
Tollasessa negatiivisuudessa vatvominen saa sinut ihan varmasti ajattelemaan pahaa naisesta joka viattomasti oli sinuun ihastunut, ja sitten paskansit naisen hyville puhtaille tunteille monta kertaa henkisellä väkivallalla.
Sä oikeesti ajattelet vain itseäsi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tollasessa negatiivisuudessa vatvominen saa sinut ihan varmasti ajattelemaan pahaa naisesta joka viattomasti oli sinuun ihastunut, ja sitten paskansit naisen hyville puhtaille tunteille monta kertaa henkisellä väkivallalla.
Sä oikeesti ajattelet vain itseäsi.Mistä toi r*buli tuli? Helpottiko edes? 🤣
- Anonyymi
Parisuhteiden tarkoitus on luoda,tehdä tai kokea yhdessä.
Tällä aloituksella tyrmäät koko parisuhdeajatuksen painamalla luomiseen tarkoitetut elementit itsekeskeisyydeksi ja hyväksi käyttämiseksi. - Anonyymi
Kyllä meitä on mutta kun ei ole mikään tikkuliina niin ei kelpaa. Pitäisi olla kuin joku missi. Meissä pyöreämmissä on paljon juuri etsimäsi kaltaisia ihmisiä...ihania, lämpimiä, pyyteettömästi rakastavia ihmisiä, jotka arvostavat ihmisen persoonaa, ei sitä mitä omistaa.
- Anonyymi
Sopivasti bullero kelpaa kyllä.
Tuo otsikko on niinkuin jonkin vitsin alku....
Ns. rakkaudessa on aina kyse hyötymisestä. Aina.
Puolin sekä toisin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.2164927Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html354105Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2393920Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1623107Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1353097Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis652974Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat162801Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos692645Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien962409En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa132205