Kinnulan kunta kumosi oikeuden päätökset koulukuljetukseen. Sai vain huomautuksia AVIsta eli AVI peitteli törkeitä kunnanjohtajan rikoksia. AVI kuuluu järjestäytyneeseen virkarikollisuuteen.
Kaikenlaisia NILKKEJÄ ollut kunnan hallinnossa. Tosiasioita yritti poliisitkin peitellä. Eivät oman kertomansa mukaan tutki virkarikostowerita.
Kotiseudunsanomat=Fake News, vaarallista propakandaa..
AVI huomauttelee toistuvasti
6
1120
Vastaukset 6
- Anonyymi
Nilkkejä liikaa, ainakin ollut hallinnossa
- Anonyymi
ERÄS NILKKI VARASTI KOULULAISEN RAHATKIN
- Anonyymi
NILIKKI kunnanjohtaja varasti vielä koululaiselta 30 000€ valehtelemalla oikeudella.Tosin oikeuden tuomari jäi useista valheista kiinni peitellessään kinanjohtajan törkeitä rikoksia lasta kohtaan!!
Nilkit lisääntyy vaikka olisi kirveellä töitä.. Varastavat yhteiskunnalta kaiken - Anonyymi00005
Kinnulan kunta tulee vielä julkisesti pyytämään anteeksi. Ainakin jos saadaan täysipäinen hallitus.
Nykyiset vain ryöstävät kuntalaisia..loisia ovat - Anonyymi00006
Pohjois-kinnula vaarallista aluetta. Hallinto on mitä on, kannattaa paeta jos pystyy.
Hallintoa voi suoraan verrata p-koreaan - Anonyymi00007
Erkki Nilkkilä tekee kaikkensa että kinnulasta saadaan huono paikka asua. Varastanut kunnalta ja lapsilta kymmeniä tuhansia valehtelemalla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1421630- 1481091
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät70970Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi327922- 68753
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56733- 69671
- 37639
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7601Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33581