Kataja ilmoittaa olevansa persujen kunta- ja aluevaali ehdokkaana.
Paikallisyhdistys ja PS piiri puheenjohtajat ei kommentoi, mutta koska ehdokkuuden hyväksymisen jälkeen asia olisi julkinen, niin ilmeisesti Pekka puhuu taas omiaan.
Samassa voittamattomuuden harhassaan Kataja ilmoittautui myös PS puolueen varapuheenjohtaja kisaan. Meinaa putsata koko puoluejohdon pettureista ja väärämielisistä.
Paavikin on sairastelut. Parin lisä Pirkan jälkeen Pekka ilmoittautuu uudeksi Paaviksi
Katajan Persu karuselli
31
1021
Vastaukset
- Anonyymi
Mietin tuossa, että onkohan tuo aloitus ihan selvinpäin kirjoitettu......
- Anonyymi
Oletkohan itse lukenut aloituksen ihan selvinpäin...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletkohan itse lukenut aloituksen ihan selvinpäin...
Toisaalta tuollaista sontaa kukaan selvinpäin jaksa ja viitsi lukea.
- Anonyymi
kataja ilmoittaa olevansa ehdokas, koska terveillä arvoilla on kysyntää. Koska ryyppäämisestä on tullut terve arvo+
- Anonyymi
Pitäisi vielä paikallispersujen ja piiripersujen hyväksyä vaali listalle.
Näistä on ennenkin syntynyt vasara hommia jäsenten välille - Anonyymi
Kataja on moninaisissa yhteyksissä moittinut perussuomalaisen puolueen nykyistä poliittista linjaa hirvittävän huonoksi ja ylimielisesti.
Pistää ihmettelemään miksi äänestää vaaleissa Ps vaalilistaa kun ehdokas ei itsekään kannata ryhmän politiikkaa eikä Pekka persupuolueen politiikkaa enää käännä mihinkään päin.- Anonyymi
Juudas-purra petti aivan täysin Oman sanansa. . Petosjytky.
- Anonyymi
viikonloppuna näky olevan taas putki päällä kun veteli sikeitä baarissa! näin sitä pitää toimia. ja jos ei baarista niin kaupasta saa pirkkaa jota näkyy kantavan lava kaupalla.. kaikenlaisia ehdokkaita sitä onkin
- Anonyymi
Keskellä yötä kirjoitteli huoliaan tuulimyllyihin räjähtelevistä lepakoista Jäsäriin
- Anonyymi
Olisiko pakollinen hoitoonohjaus ratkaisu myös korkeimmille päättäjille?
- Anonyymi
Rohkea mies. Seurataan mielenkiinnolla!!!
- Anonyymi
Kyllä ja useassa mediassa jaksaa samoja juttuja jauhaa 🫣
- Anonyymi
Speden pelit vol 2.0 😁
- Anonyymi
Joku raja pirkanjuomiselle luottamustehtävissä.
Gradia laittoi tarkastuslautakunnan puheenjohtaja Katajan vaihtoon.
Luvattoman paljon onkin katsottu sormien välistä. - Anonyymi
Pirkka-olut haamu menneisyydestä. Emäntä jyrsii muiden ukkojen kanssa ja pekkuli vaan paasaa, kun kirkkoherra konsanaan. Nyt olisi oikea aika keskittyä johonkin ihan muuhu ja jättää se verorahoilla ostettu läppäri jollekkin uudelle jatkajalle. Sitähän vois mennä vaikka yhdessä marjoja poimimaan mättäälle?
- Anonyymi
jämsän parasta motorenkiä taas harmittaa toisten asiat,yoki vain hiukan...eikö niin...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
jämsän parasta motorenkiä taas harmittaa toisten asiat,yoki vain hiukan...eikö niin...
toki vain hiukan..eikö niin...
- Anonyymi
Öööö ööö ööööö
- Anonyymi
Joka kuuseen kurkottaa. Hän katajaan kapsahtaa..
- Anonyymi
luikahtaa sinne pajon muutakin..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
luikahtaa sinne pajon muutakin..
paljon
- Anonyymi
Menneisyyden mies. Luovuttaisi jo
- Anonyymi
Ja nyt sanoo paikallislehdykässä että on huhtikuun vaaleissa ehdolla PS listalla ja hakee PS varapuheenjohtajaksi
- Anonyymi
Toivotaan et Pekka perustaa oman ryhmän. Ei Pekka sovi sateenkaari yhteisöön. Ääni tulee.
- Anonyymi
Nyt on oma ryhmä.
Olisikohan tulossa oikea ilon ja onnen päivä, kun kaikki kummajaiset jätettiin valtuustosta rannalle ja Jämsä kääntää uuden sivun kohti parempaa tulevaisuutta. - Anonyymi
Juu ei ikinä jatkoon 🤒
- Anonyymi
Juu ei jatkoon. Kyllä tätä tyyppiä on nyt nähty ja kuultu ihan tarpeeksi ja köykäiseksi havaittu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu ei jatkoon. Kyllä tätä tyyppiä on nyt nähty ja kuultu ihan tarpeeksi ja köykäiseksi havaittu.
Oli miten oli.. Pekkaa äänestetään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oli miten oli.. Pekkaa äänestetään.
No, makunsa kullakin... ei voi sanoo muuta, kun se on voi, voi.
- Anonyymi
Sellaiset johtajat, kun kansa. Se on sitä demokratiaa. Jämsä ei tee poikkeusta, päinvastoin enemmänkin.
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1502029
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3241230Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.831048- 35908
- 107898
- 53844
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31839Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta21775Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos58739Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44711