Mikä on paras tapa korjata kylppärin kaakeliin tullut lasitteen n. 1,5.senttin (kuivauslasta metallin osumuminen kaakeliin) puuttuminen. Kysyinen kohta sijaitsee osittain saumassa. Ajattelin itse ensin saumausainetta tai varitöntä silokoonia mutta se ei ehkä pysy kaakelissä. Jääkö viimeiseksi vaihtoehdoksi kaakelin vaihtaminen? Onko muita konsteja? Onnistuuko yhden seinälaatan leikkaaminen lasiveitsellä? Jos laatan joutuu poistamaan miten käy allaolevan kosteuseristyksen?
kylppärin kaakeli
Kake
1
1087
Vastaukset
- Laattamies
helpointahan se on ottaa palanen siitä pois ja pistää saumausainetta vaan päälle. Kyllähän se siinä pysyy. jos kaakelin vaihtaa niin riippuu vähän pohjista mutta saattaa sen irti saadakin ilman vesieristeen vaihtoa. Mutta helppohan se vesieristyskin on korjata vaikka pienellä pensselillä. Mut jos vaikka kyprokkia alla ni eipä kannata laattaa alkaa irti naputtelemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1911304Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221128- 48854
- 70850
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53780Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva50725- 33692
- 60689
- 50665
- 52657