Vipin kruunu on seikka josta on paljolti mielipiteitä ja viljalti keskustelua.
Onkohan niin että se on muuttunut eräidenkin silmissä tavoittamattomaksi ihmemaan kukkaseksi, vaikka se vain on aivan aineeton asia.
Tokihan sen voisi nimetä toisin, siksipä ehdotankin että se olisi tästä eteenpäin tunnettu nimellä:
Kokeneen Keskustelijan Kokardi.
Jokainenhan jossain vaiheessa on kokenut ja siten oikeutettu kantamaan arvonimeä kunnialla.
Kiitos että luitte tämän tästä.
Kruunun tilalle Kokardi
9
420
Vastaukset
- Anonyymi
Ihab mielenkiintoinen kommentti, toteuttamiskelpoinenkin KKK
Kol.menkonstinKana-Kukko - Anonyymi
Ei käy, kruunu on hienostuneempi.
Mummo nro 3- Anonyymi
Ihan kiva kommentti ! (Sydän sydän sydän)
Mutta onko se itsensä koristelu nyt niin tärkeää sätissä kun ollaan ja vaikka kylpytakissa (ainakin näin talven kylmillä ilmoilla) sättåillään (kesällä sitten kevyemmin).
Jos oikein mietin argumentin perusteita niin on tietysti niin että kruunu pysyy päässä pitämättä mutta kokardin kiinnitys vaatii kommervenkkejä.
Entäs jos tuo VIP statuksesta kertova seikka olisikin Kokeneen Keskustelijan Kaulakoru!? Mitäs tähän sanotte, oi te rakkaat Sättiseijat ja Sättisimot?
- Anonyymi
Ihku ketju tämä! Aloittajalle kunniaa!
Keskustelu näin pitkällä eikä yhtään poistettua kommenttia👍
Vaikeista aiheistakin voi näemmä keskustella sivistyneesti. - Anonyymi
Mutta kun toiset ei taho päästää irti pettymksistään.
Jos on mennyt kruunullisen tavoittelu pieleen ja jos vielä on jäänyt kruunu itselle saamatta, niin syöhän se ihmistä, kilpailullista miestä etenkin. Sillä: jos minä piirikunnallisissa painimestaruuskisoissa voimillani pärjäsin niin miksen pärjää sanoillani toisten sanailijoiden keskuudessa? - Anonyymi
Tämä todistaa vain sen miten idioottimaisesta tittelistä on kyse🤣
- Anonyymi
Jos elämässä ei koskaan ole saavuttanut mitään, niin onhan se jotain, kun saa jonkun tittelin Nikkinsä eteen jolla voi pröystäillä ja vaatia etuoikeuksia luotsilta, sekä väheksyä tavallisia keskustelijoita.
- Anonyymi
Anteeksi vain mutta olen suorittanut luotettavan kyselyn chatin VIP-jäsenten eli niin kutsuttujen kuninkaallisten eli kruunullisten keskuudessa.
Kyselyyn suhtauduttiin haastateltujen keskuudessa suopeasti.
Tässä muutama haastatellun kommentti:
"On hyvä että meiltäkin kysytään näistä asioista"
"Ongelmat joita chatin kuninkaalliset kohtaavat taitavat olla parin kolmen häiriintyneen jo vuosia jatkunutta mustamaalauskampanjaa"
Chat on sitä kivempi mitä useampi Vippi on paikalla juttelemassa. *Mieltä*"
"Puhutaan pröystäilystä mutta oikeasti kyse on sivistyneestä tavasta keskustella. En suosittelisi chattiin tuloa jos koulut on jääneet käymättä ja kunnollinen kirjoitustaito on hankkimatta "
"Ne luotsit ja sefut joihin olen vuosien varrella tutustunut ovat kyllä mainiota ja tasapuolista porukkaa"
"Onko kukaan kruunullinen maininnut miten hankalaksi juopuneet ja sydämeltään sivistymättömät ihmiset oikeastaan tekevätkään chatin"
"Myötähäpeää tunnen, eivätkö he osaa edes kruunua itselleen pyytää"
- Anonyymi
onko joku oikeesti niin yksinkertain että ostais jonkun pipon tai lippiksen mihin sitte ruuvais jonkun sättikokardin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi7010212Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?776988Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit256966Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j1006230Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k965823Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?445338Tutkielma Marinin hallituksen epäonnistumisista rankkaa luettavaa
Marinin hallituksen epäonnistumiset voi tiivistää negatiivisessa sävyssä seuraavasti: Hallitus teki useita vakavia virh765050Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset184537Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus354534Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja484173