Hesarin kytkytys

Anonyymi-ap

Hesarissa on tänään ilmoitus että saa kaksi yhden lipulla operettiin Iloinen leski. Kun sitten menee lippuja tilaamaan, joutuu kirjautumaan sanoma-tilille. Luin ehtoja. Hesari ei vastaa muiden käyttöehdoista ja silti sanoma-tilillä on useiden lehtien ehdot, jotka siinä pitäisi hyväksyä. Myös evästeet pitää hyväksyä sanoma-tilillä.
Tosi keljua pakottamista että saa hesarin tilaajan edun.
Luin ehtoja ja tulin siihen tulokseen että minulla on varaa maksaa eläkeläisen oopperalippu ilman alennusta. Alan miettiä josko lopetan koko hesarin, kirjasto on nyt parinsadan metrin päässä, kun olen hiljattain muuttanut.
Ystävä on tilannut ja joka aamu pukkaa 3-4 turhaa mainosta sähköpostiin. Kaikki osoitteet ja puhelinnro ovat tähden takana ja pakko valita. Voi P**kat.

0

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. kenen näköinen

        kaivattusi on ?
        Ikävä
        62
        1085
      2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

        Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
        Maailman menoa
        76
        869
      3. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

        Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
        Jämsä
        72
        835
      4. Mitä haluaisit kysyä tänään

        Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
        Ikävä
        62
        770
      5. En välitä sinusta yhtään

        Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
        Ikävä
        52
        743
      6. Ei se nainen edes oo

        mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
        Ikävä
        67
        717
      7. Poliisi yritti murhata mopopojan

        Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
        Maailman menoa
        333
        714
      8. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

        Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
        Kotimaiset julkkisjuorut
        8
        692
      9. Olen luovuttanut

        Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
        Ikävä
        35
        642
      10. Mersumies201

        Oli tänään hyrskällä melekoosen tehokas 124 liikenteessä. Ei paljon vastamäki haitannu....
        Hyrynsalmi
        16
        540
      Aihe