Olen ajamassa Suomussalmen ohi tiistaina, onko tämä turvallista. Vastaan itse, ei ole.
Joudun ajamaan kk kautta 5-tielle,siksi pöljää porukkaa siellä kuulostaa olevan.
Ohitustietä käyttävä
Olen ajamassa Suomussalmen ohi
14
659
Vastaukset
- Anonyymi
7oikeessa oot ei täällä ole kuin omahyväsie paskoja.
Jihuu
Hyvin menee herrat nauraa ja paskoo- Anonyymi
hhhh
- Anonyymi
Jos olet menossa ylös pohjoseen, aja 4-tietä.
Paikallinen matkaopas - Anonyymi
5-tie auraamaton. kannattaa tosiaan ajaa pohjoiseen 4-tien kautta.
tai jätä reissusi kesään. - Anonyymi
Muista OHITTAA, TODELLAKIN OHITTAA ETTÄ EI LYYPÄ TARTU.
Maata pitkin matkaillen pääsee junalla Ouluun, Rovaniemelle tai Kemijärvelle, ja sieltä matka jatkuu bussilla tai omalla autolla Kuusamoon. Talvella tarjolla on myös suoria bussiyhteyksiä pääkaupunkiseudulta Rukalle. - Anonyymi
Maata pitkin matkaillen pääsee junalla Ouluun, Rovaniemelle tai Kemijärvelle, ja sieltä matka jatkuu bussilla tai omalla autolla Kuusamoon. Talvella tarjolla on myös suoria bussiyhteyksiä pääkaupunkiseudulta Rukalle.
Kunhan varmasti muistat mennä OHI! Voi muuten lyypä tarttua. - Anonyymi
Pääsitkö lomille hullujenhuoneesta?
- Anonyymi
Eikös tämä kulkija ole tulossa pohjoisesta, ilmeisesti Kuusamosta?
Kertoo yrittävänsä koukata Ämmänsaaren ohi vanhan kylän kautta.
Pitäisikö olla huolissaan?
Tiistaihan on huomenna. Pitäkäähän kirkolla salusiinit auki. Vieras voi eksyä kirkon, Haukiperän, Kaljuskylän tai vielä Karvolankin risteyksissä.
Toivottavasti hänellä on hyvä navigaattori ja sen käytön hallitseva apukuski.
Kylläpä huolen pakkasi mutta onneksi on lauhan kelin päivä tiistainakin jos ennusteet paikkansa pittää.
Turvallista matkaa! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös tämä kulkija ole tulossa pohjoisesta, ilmeisesti Kuusamosta?
Kertoo yrittävänsä koukata Ämmänsaaren ohi vanhan kylän kautta.
Pitäisikö olla huolissaan?
Tiistaihan on huomenna. Pitäkäähän kirkolla salusiinit auki. Vieras voi eksyä kirkon, Haukiperän, Kaljuskylän tai vielä Karvolankin risteyksissä.
Toivottavasti hänellä on hyvä navigaattori ja sen käytön hallitseva apukuski.
Kylläpä huolen pakkasi mutta onneksi on lauhan kelin päivä tiistainakin jos ennusteet paikkansa pittää.
Turvallista matkaa!Hossan ja Ruhtinan tarkastuspisteiden kertoman mukaan havaittu outo automatkue reitillä Murtovaara- Hossa-Ruhtinansalmi -Palovaara , jatkanut ilmeisesti Vuokin kautta Kuhmon suuntaan . Ei vaaraa oudoista kulkijoista kunnan muilla taajama-alueilla , ainoastaan paikallisia lainailijoita liikkeellä ..
- Anonyymi
Kyllä pääset ohi normaalisti ajaen sitä suositusnopeutta 60 kmh etkä jää matelemaan 30 kmh niinkuin edellisessä tapauksessa sanoi ajaneensa. Alinopeuskin on riskitekijä liikenteessä.
- Anonyymi
Olisi aivan hirveätä jos auto rikkoutuisi kylän kohdalla, niin en varmana hengissä selviäisi kun kylän elävät zombiet hyökkäisivät kimppuuni ja tulisin syödyksi munaskuita myöten.
- Anonyymi
Finncampingissa vanhenee aina yhden yön.
- Anonyymi
Mitä sinä täällä kyselet,kun osaat itse vastata asioihin jotka mieltäsi askarruttaa!
Oletko karannut Niuvanniemeltä(hullujenhuone) vai päästivätkö lomalle? - Anonyymi
Kyllä alkaa ilmoitukset radios onnettomuuksista kun etelän porukat alkaa liikumaan ..käetöntä porukkaa . Lenkkeilen 5 tietä ..kilometri sotalla tietä vapaana van 10 -20 autoo kiinni puskureissa letkassa...
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat996806Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4096540SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614841Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien943764Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963701Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en663582Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103412Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03130Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil61959Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161539