Olen ajamassa Suomussalmen ohi tiistaina, onko tämä turvallista. Vastaan itse, ei ole.
Joudun ajamaan kk kautta 5-tielle,siksi pöljää porukkaa siellä kuulostaa olevan.
Ohitustietä käyttävä
Olen ajamassa Suomussalmen ohi
14
650
Vastaukset
- Anonyymi
7oikeessa oot ei täällä ole kuin omahyväsie paskoja.
Jihuu
Hyvin menee herrat nauraa ja paskoo- Anonyymi
hhhh
- Anonyymi
Jos olet menossa ylös pohjoseen, aja 4-tietä.
Paikallinen matkaopas - Anonyymi
5-tie auraamaton. kannattaa tosiaan ajaa pohjoiseen 4-tien kautta.
tai jätä reissusi kesään. - Anonyymi
Muista OHITTAA, TODELLAKIN OHITTAA ETTÄ EI LYYPÄ TARTU.
Maata pitkin matkaillen pääsee junalla Ouluun, Rovaniemelle tai Kemijärvelle, ja sieltä matka jatkuu bussilla tai omalla autolla Kuusamoon. Talvella tarjolla on myös suoria bussiyhteyksiä pääkaupunkiseudulta Rukalle. - Anonyymi
Maata pitkin matkaillen pääsee junalla Ouluun, Rovaniemelle tai Kemijärvelle, ja sieltä matka jatkuu bussilla tai omalla autolla Kuusamoon. Talvella tarjolla on myös suoria bussiyhteyksiä pääkaupunkiseudulta Rukalle.
Kunhan varmasti muistat mennä OHI! Voi muuten lyypä tarttua. - Anonyymi
Pääsitkö lomille hullujenhuoneesta?
- Anonyymi
Eikös tämä kulkija ole tulossa pohjoisesta, ilmeisesti Kuusamosta?
Kertoo yrittävänsä koukata Ämmänsaaren ohi vanhan kylän kautta.
Pitäisikö olla huolissaan?
Tiistaihan on huomenna. Pitäkäähän kirkolla salusiinit auki. Vieras voi eksyä kirkon, Haukiperän, Kaljuskylän tai vielä Karvolankin risteyksissä.
Toivottavasti hänellä on hyvä navigaattori ja sen käytön hallitseva apukuski.
Kylläpä huolen pakkasi mutta onneksi on lauhan kelin päivä tiistainakin jos ennusteet paikkansa pittää.
Turvallista matkaa! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös tämä kulkija ole tulossa pohjoisesta, ilmeisesti Kuusamosta?
Kertoo yrittävänsä koukata Ämmänsaaren ohi vanhan kylän kautta.
Pitäisikö olla huolissaan?
Tiistaihan on huomenna. Pitäkäähän kirkolla salusiinit auki. Vieras voi eksyä kirkon, Haukiperän, Kaljuskylän tai vielä Karvolankin risteyksissä.
Toivottavasti hänellä on hyvä navigaattori ja sen käytön hallitseva apukuski.
Kylläpä huolen pakkasi mutta onneksi on lauhan kelin päivä tiistainakin jos ennusteet paikkansa pittää.
Turvallista matkaa!Hossan ja Ruhtinan tarkastuspisteiden kertoman mukaan havaittu outo automatkue reitillä Murtovaara- Hossa-Ruhtinansalmi -Palovaara , jatkanut ilmeisesti Vuokin kautta Kuhmon suuntaan . Ei vaaraa oudoista kulkijoista kunnan muilla taajama-alueilla , ainoastaan paikallisia lainailijoita liikkeellä ..
- Anonyymi
Kyllä pääset ohi normaalisti ajaen sitä suositusnopeutta 60 kmh etkä jää matelemaan 30 kmh niinkuin edellisessä tapauksessa sanoi ajaneensa. Alinopeuskin on riskitekijä liikenteessä.
- Anonyymi
Olisi aivan hirveätä jos auto rikkoutuisi kylän kohdalla, niin en varmana hengissä selviäisi kun kylän elävät zombiet hyökkäisivät kimppuuni ja tulisin syödyksi munaskuita myöten.
- Anonyymi
Finncampingissa vanhenee aina yhden yön.
- Anonyymi
Mitä sinä täällä kyselet,kun osaat itse vastata asioihin jotka mieltäsi askarruttaa!
Oletko karannut Niuvanniemeltä(hullujenhuone) vai päästivätkö lomalle? - Anonyymi
Kyllä alkaa ilmoitukset radios onnettomuuksista kun etelän porukat alkaa liikumaan ..käetöntä porukkaa . Lenkkeilen 5 tietä ..kilometri sotalla tietä vapaana van 10 -20 autoo kiinni puskureissa letkassa...
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2514535Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1272971Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412742Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741710Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051553Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn201451- 551304
- 921216
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2041083- 471075